Правозахисникам розповіли, що з окупованих територій люди виїжджають переважно на територію Росії. Це через те, що багато хто з них є трудовими мігрантами.

До теми Як батьки б'ються за майбутнє власних дітей в окупованому Луганську

Мешканці ОРДЛО працюють в Росії та намагаються вивезти туди своїх рідних, оскільки бояться військових дій.

Які ще причини виїзду

Покидають домівки переважно мешканці населених пунктів біля лінії розмежування військового конфлікту. Ще однією причиною виїзду є невиплати заробітної плати на окупованій території.

Крім того, активно працює програма російських окупантів "Соотечественники", яка спрямована на освоєння віддалених районів Росії. Мовиться про Магадан, Нижній Тагіл, Воркуту тощо.

З ОРДЛО масово виїжджають місцеві мешканці, які бояться поновлення бойових дій

Протягом періоду загострення ситуації з можливим поновленням бойових дій та російської агресії співробітники Східної правозахисної групи проводили інтерв'ю з місцевими жителями та збирали інформацію.

Місцеві жителі виїжджають із ОРДЛО переважно на територію РФ, оскільки багато трудових мігрантів працюють у РФ і намагаються забрати із собою сім'ї, бо побоюються поновлення війни;

Виїжджають переважно мешканці населених пунктів близько розташованих до лінії розмежування військового конфлікту;

Також причини виїзду обумовлені продовженням невиплати заробітної плати на території ОРДЛО;

Також активно працює програма РФ "Соотечественники", яка спрямована на засідання віддалених районів РФ (Магадан, Нижній Тагіл, Воркута тощо).