Зокрема, адвокат Дмитро Дончак розповів, чи можуть мобілізувати з короткозорістю та астигматизмом. Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на портал b2bconsult.
Дивіться також ВЛК для обмежено придатних планують продовжити до 5 травня, – Веніславський
Чи можуть мобілізувати з короткозорістю та астигматизмом
Дмитро Дончак відповів на питання чоловіка, який має короткозорість правого ока – -6,5, лівого ока – -5,0 та астигматизм – 3,0.
Адвокат зауважив, що у цьому питанні варто керуватися статтею 30 Розкладу хвороб, а саме пунктом Б.
Короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному із меридіанів понад 6,0 діоптрій і до 12,0 діоптрій або астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах більше 3,0 діоптрій – придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони,
– йдеться у цьому пункті.
Дончак додав, що якщо у людини астигматизм, то вона повністю придатна до служби, а якщо є короткозорість – обмежено придатна.
Якщо у призовника обидва діагнози, він буде обмежено придатним.
"На ВЛК вам повинні встановити статтю 30-б та зробити запис "придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони", – зазначив адвокат.
Він також зауважив, що лікарі на ВЛК завжди керуються кращими результатами обстежень, якщо їх кілька і зроблені вони різними методами.
До речі, під час воєнного стану не всі підлягають мобілізації. Кого не можуть мобілізувати за станом здоров'я. Насамперед хворих на:
- Інфекційні та паразитарні хвороби. Коли важкі випадки кишкових інфекцій, бактеріальних та вірусних захворювань (хронічні форми вірусних гепатитів В, С, Д; ВІЛ та хвороби, спричинені ним). Також COVID-19 у тяжкій формі та туберкульоз, що активно прогресує.
- Новоутворення. Будь-які злоякісні пухлини, особливо якщо присутні метастази або якщо хірургічне лікування неможливе. Також доброякісні новоутворення, які значно порушують функції органів.
- Хвороби крові. Прогресуючі анемії, порушення згортання крові, геморагічні стани та інші патології кровотворних органів, які важко лікуються і порушують нормальні функції організму.
- Ендокринні захворювання. Важкий цукровий діабет, дисфункції щитоподібної залози, ожиріння з ускладненнями та інші розлади обміну речовин, що спричиняють значне порушення роботи організму.
- Розлади психіки. Серйозні психічні захворювання, включаючи деменцію, шизофренію, хронічні депресії, стани тривоги, розлади особистості тощо. Також психічні розлади, що супроводжуються стійкими порушеннями, залежність від психоактивних речовин.
- Хвороби нервової системи. Прогресуючі хвороби центральної нервової системи: епілепсія, хвороба Паркінсона, дитячий церебральний параліч та інші стани, що серйозно порушують координацію, рухові або когнітивні функції.
- Захворювання органів чуття. Тяжкі форми глаукоми, сліпота одного або обох очей, значні проблеми зі слухом, зокрема повна глухота на обидва вуха, які унеможливлюють повноцінне виконання військових обов’язків.
- Хвороби системи кровообігу. Важкі кардіоміопатії, серцеві аритмії, гіпертонічна хвороба III стадії, інфаркт, аневризми, хронічні форми ішемічної хвороби серця, серцева недостатність.
- Захворювання органів дихання. Бронхіальна астма тяжкої форми, хронічні обструктивні хвороби легенів, тяжкі форми легеневої недостатності.
- Захворювання органів травлення. Прогресуючі хвороби печінки, хронічні гастроентерологічні хвороби, зокрема виразки, коліти, що порушують нормальну функцію органів та не піддаються лікуванню.
- Шкірні захворювання. Важкі форми дерматологічних захворювань, як-от атопічний дерматит, поширений псоріаз з постійними рецидивами.
- Захворювання кістково-м'язової системи. Хронічні поліартрити, ревматичні захворювання, що викликають постійний біль та обмежують рухові можливості.
- Хвороби сечостатевої системи. Важкі форми хронічних нефритів, пієлонефриту, які спричиняють порушення функцій організму.