Водночас у мережі поширюють інформацію, що буцімто жінок, що здобули медичну освіту, будуть обов'язково мобілізувати. Однак у Сухопутних військах спростували такі твердження.

До теми Як проходить мобілізація в Україні: кого призивають насамперед до лав ЗСУ

Чи будуть мобілізовувати жінок в Україні

Начальник служби зв'язків з громадськістю Командування Сухопутних військ Володимир Фітьо зазначив, що наразі в Україні загальної мобілізації жінок немає. За його словами, на фронті зараз воюють лише жінки-добровольці.

Водночас підполковник наголосив, що російська пропаганди зробила великий інформаційний вкид, що жінок, які мають медичну освіту, залучатимуть до служби у лави ЗСУ.

Мовилося лише про те, що вони мають стати на військовий облік, ті, хто цього ще не зробив. Тому що завжди жінки-медики були військовозобов'язаними. Нічого для них не змінилося абсолютно,
– сказав Фітьо.

Він зазначив, що практично всі жінки з медичною освітою мали свої військово-облікові документи. Тому заява про облік стосувалося лише тієї категорії, яка з якихось певних причин не зробила цього.

"Вони телефонують до свого ТЦК та СП, приносять відповідний пакет документів, проходять медогляд, отримують свій військово-обліковий документ і продовжують займатися своїми справами", – зауважив підполковник.

Представник Сухопутних військ підкреслив, що за потреби жінок з медичною освітою можуть мобілізувати на службу. Однак на цю мить була лише необхідність виконати норму закону, щоб розуміти, який реальний резерв військових професій серед жінок.

У Раді готують законопроєкт про мобілізацію і демобілізацію

  • Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія 22 листопада розповів, що народні обранці наразі готують великий законопроєкт щодо мобілізації українців. Водночас зміни стосуватимуться й демобілізації військових з фронту.
  • Арахамія наголосив, що наразі Комітет Ради намагається розв'язати питання призовного віку, демобілізації людей, що мають інвалідність чи онкологічні хвороби тощо. Окремо також обговорювали і юридичні питання, пов'язані з військовими.
  • Глава фракції "Слуга народу" підкреслив, що відповідний документ мають розробити до кінця 2023 року. І коли щодо нього буде консенсус, то його винесуть у сесійну залу.