Спершу повідомили, що рейси з Молдови відклали на невизначений час. Зокрема, про це попередила пресслужба місцевого аеропорту та авіакомпанії AirMoldova.

Зверніть увагу Росія хоче змусити ЗСУ перемістити частину сил ближче до Молдови, – військовий експерт

Місцеві ЗМІ заявили, що повітряний простір закрили до 16:00 14 лютого через появу російського дрона. Згодом пресслужба аеропорту підтвердила інформацію щодо часу відновлення польотів.

Літаки, які мали приземлитися в аеропорту Кишинів, змінили курс. Зокрема, рейс Ларнака – Кишинів завершився у Яссах.


Молдова закривала повітряний простір / Скриншот з сайту Flightradar24

Станом на 15:14 польоти відновили. Повітряний простір Молдови – офіційно відкритий.

Молдова закривала повітряний простір після 24 лютого

  • Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Молдова закрила повітряний простір. Водночас вже у березні 2022 року повідомила про відкриття повітряного коридору через Румунію.
  • У лютому 2023 року Молдова повідомила, що її повітряним простором пролетіли дві російські атаки. Це сталося у той час, коли Росія скоювала масовану терористичну атаку по території України.

Росія хоче зруйнувати політичний порядок у Молдові

Володимир Зеленський заявив, що Росія хоче зруйнувати політичний порядок на території Молдови.

Я говорив з пані Санду і проінформував її про те, що вдалося перехопити нашій розвідці. Детальний російський план руйнування політичної ситуації у Молдові. Російський документ, який показує, хто, коли та внаслідок яких дій збирається зламати Молдову,
– заявив президент.

Зеленський наголосив, що не зволікав ані миті, коли дізнався про задум Росії й відразу проінформував Санду.

Український лідер зауважив: наразі невідомо, чи у Кремлі вже віддали наказ, діяти за перехопленим планом. Однак світ побачив, що хоче країна-терористка.