Отже, Україна стає гарантом регіональної енергетичної безпеки сусіда. Про це написав у Facebook глава Оператора Газотранспортної системи України Сергій Макогон.

Важливо Молдова планує купувати газ в України замість Росії

Питання створення запасу газу для Молдови в Україні ми почали активно опрацьовувати ще влітку 2019 року, коли була невизначеність щодо продовження транзиту, – зазначив він.

За словами Макогона, Молдові вигідно зберігати безпосередньо в Україні такий запас газу, який гарантує енергетичну безпеку держави і знизить її залежність від постачальника (Росії).

Більше про це Що треба знати про газові переговори з Росією

У "Молдовагаз" також повідомили, що наразі вже почали закачувати до України на зберігання природний газ через Трансбалканський коридор. Від 1,5 до 3 мільйонів кубометрів газу в українські сховища буде передаватися щодня. Молдова планує за необхідності використовувати ці запаси газу зимою.

Контекст:

  • ГТС України одна з найбільших в Європі. 13 підземних сховищ газу можуть зберігати понад 32 млрд кубометрів блакитного палива.
  • За останніми даними, за перші 6 місяців 2020 року Оператор ГТС України протранзитував 24,9 мільярда кубічних метрів газу, відповідно до нової транзитної угоди.
  • Після запуску "Турецького потоку" Україна майже повністю втратила транзит з Росії у Туреччину, Грецію і Болгарію.