Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко оприлюднив нещодавнє відео, яке зняв один із мешканців міста. Російські окупанти розповідають, що завали будинків вже вивезли, нагромадження сміття немає, а море – чисте.

Важливо Вже вдалося повернути 210 тіл українських військових: більшість – оборонці "Азовсталі"

Але це – звичайна брехня. Загарбники підступно зруйнували місто. А тепер цинічно стверджують, що там все прекрасно.

Сьогоднішнє відео від маріупольців. Так виглядає прогулянка будь-якою вулицею в будь-якому районі міста. Тезу "правда – це брехня" Орвелла окупанти використовують як інструкцію до дій, – написав Петро Андрющенко.

Нещодавно російські загарбники облаштували нове "кладовище" автомобілів, які були знищені від бойових дій. Залишки машин вони розмістили на штрафмайданчику на Нікольському проспекті, що в Іллічівському районі.

Дивовижно, але забрати чи розібрати власний автомобіль окупанти не дозволяють. Ймовірно, вони хочуть просто розібрати їх на метал і заробити на цьому.

"Кладовище" автівок в Маріуполі

Окупанти крадуть навіть знищені автівки / Фото телеграм Петра Андрющенка

Журналіст Денис Казанський також шокований тим, що відбувається у Маріуполі. На вулицях досі лежать трупи, а погода вже вкрай спекотна. Окупанти буквально знущаються з місцевих жителів.

У Маріуполі трупи так і лежать відкрито по місті, незважаючи на літню спеку. Окупанти не поспішають їх забирати. Зате кинулись міняти українські таблички на в’їзді в місто. Це для них значно важливіше, – написав журналіст у своєму телеграмі.

По вулицях Маріуполя досі лежать тіла людей / Фото Денис Казанський, Mariupolnow

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну населення Маріуполя зменшилося аж в 5 разів. Там загинуло щонайменше 22 тисячі людей, а сотні тисяч – виїхали на підконтрольну Україні територію або їх незаконно депортували в Росію. Зараз в місті перебуває від 100 до 120 тисяч місцевих мешканців.

До теми – Маріуполь під загрозою епідемії холери та кишкової палички: дивіться відео