Пряма трансляція на
Останні випуски

Московська патріархія беззастережною підтримкою Кремля загнала себе у цугцванг, – експерт

- Читать новость на русском

Приклад розриву російської православної церкви з Константинополем є в історії. Сталося таке у лютому 1996 року, до того ж, тоді також йшлося не про догматичні чи канонічні суперечки, а про отримання автокефалії церквою Естонії.

Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів релігієзнавець, нардеп, член комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Віктор Єленський.

Читайте також: РПЦ приречена на маргінальність в Україні, – експерт

За його словами, у 1996 році спілкування між Константинополем та Москвою було припинено на чотири місяці, та і тоді це ніяких наслідків не мало.

Просто Московська патріархія своєю беззастережною підтримкою Кремля і його політики поставила себе у ситуацію, яку шахісти називають цугцвангом – коли кожен наступний крок приводить до погіршення позиції,
– наголосив експерт.

І додав, що для спекуляцій навколо теми "ображання" парафіян Московського патріархату потрібні хоч якісь випадки реальності таких проблем.

Єленський

Релігієзнавець, член комітету Ради з питань культури і духовності Віктор Єленський

Наразі церква Московського патріархату користується усіма без винятку привілеями, відзначив Віктор Єленський, які надаються релігійним організаціям України. Зокрема, отримує землю у безоплатне користування. Священики отримують навіть ордени і беруть участь у протокольних заходах.

Я не бачу жодного випадку, коли б утискалися права цієї церкви,
– підсумував релігієзнавець.

До слова, рішення РПЦ про розрив відносин з Константинопольським патріархатом через надання Томосу Українській єдиній помісній церкві було очікуваним. 24 канал дослідив питання щодо наслідків розкольницьких дій РПЦ та інші можливі дії Кремля.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі