Як розповів омбудсмен ресторанного бізнесу у Москві Сергій Миронов, ціни на постачання підвищилися в середньому на 40%, передає 24 канал.

Важливо Історичний максимум: рубль продовжує рекордне падіння

Водночас зростають і ціни на відпуск алкоголю від компаній у заклади міста. Але цього разу вже не через курс рубля, а через логістичні проблеми. За словами Миронова, всі російські виробники підіймають ціни. Однак компанії, які торгують імпортним алкоголем зберігають ціни.

Це підтримка з їхнього боку і бізнесу та підприємців, оскільки попри те, що товар коштує дорожче, вони відпускають його за старою ціною. Проте нові партії алкоголю, які вони купують за долари, неминуче будуть дорожчими,
– сказав Миронов.

Він зазначив, що підвищення цін в інших дистриб'юторів алкогольної продукції є хаотичним і має кілька причин:

  • хтось враховує, що купував за старою ціною і підіймає трохи,
  • хтось підвищує ціни навіть вище, ніж піднявся долар з огляду на проблеми з логістикою.

При цьому Миронов додав, що деякі ресторатори, щоправда, не всі, вже почали підвищувати ціну на страви у закладах.

Рубль продовжує рекордне падіння

Результат нищівних санкцій Європи проти Росії через початок війни суттєво вплинули економіку Росії. Курс рубля рекордно впав і тепер коштує понад 110 за долар. Курс рубля до долара зараз – це історичний максимум.

Російський рубль після цинічного вторгнення Росії на територію України вже втратив близько 40% своєї вартості. Загалом російська національна валюта почала знецінюватись ще 21 лютого, коли бойовики звернулись до Путіна, щоб він визнав "незалежність" так званих псевдореспублік.

Оперативна інформація рятує життя. Читайте наш телеграм, там ми зараз найшвидші. Цілодобово!