Його звернення у фейсбуці опублікував Ніка Гварамія, гендиректор телеканалу Mtavari Arkhi й соратник політика. Саакашавілі зазначив, що, повертаючись Грузію, розумів: там його можуть затримати.

До теми Затримання Саакашвілі в Грузії: усі відомі подробиці та реакції країн

Що написав Саакашвілі у листі

Винесені йому на батьківщині вироки колишній грузинський президент назвав "хибними та повністю сфабрикованими". Він вважає, що їх ухвалювали, зокрема, й на "замовлення Путіна". Мовляв, жодна країна світу не погоджується з цими рішеннями, окрім Росії.

Проте, як пояснив Саакашвілі, він вирішив повернутися, адже вірить у свою країну та їх громадян. Тож він закликав усіх йти на виборчі дільниці й голосувати, аби жоден голос не був втрачений. Й додав, що після цього, мовляв, потрібно буде захищати результати "референдуму" (так грузинська опозиція називає місцеві вибори).

Моя свобода і, що ще важливіше, свобода Грузії повністю залежить від вашої активності та боєздатності у найближчі дні,
– наголосив політик.

Й додав, що від цього також залежить й підтримка з боку міжнародної спільноти. "Будь ласка, не сумнівайтеся і до кінця вірте, що наша перемога – у наших руках. Я люблю вас. Вірний вам, Міхаіл Саакашвілі", – підсумував він.

Лист-звернення Саакашвілі
Лист-звернення Саакашвілі / Фото з фейсбук-сторінки Гарамії

Напередодні, 1 жовтня, прем'єр-міністр Грузії повідомив про затримання Саакашвілі. У прокуратурі уточнили, що політик заочно засуджений у справах про побиття депутата Гелашвілі та вбивство співробітника "Об'єднаного банку Грузії". На батьківщині йому загрожує до 6 років позбавлення волі. Врятувати політика від в'язниці може лише помилування президентки. Втім, Саломе Зурабішвілі вже заявила, що ніколи на це не погодиться.

Місцеві вибори у Грузії: що відомо

  • 2 жовтня о 8:00 за місцевим часом у Грузії відкрилися виборчі дільниці на виборах до органів місцевого самоврядування. Громадяни країни будуть голосувати за 64 мерів, а також за понад 2 000 членів міських і муніципальних зборів.
  • Мерів та міські ради на цих виборах обирають на чотирирічний термін. За даними грузинського Центрвиборчкому, в єдиному списку виборців зареєстровано 3 513 884 людини.
  • Опозиція називає місцеві вибори "референдумом". Її представники переконані, що грузини під час голосування фактично оголосять уряду недовіру.