Направляти пацієнтів на медогляд має дільничний терапевт - треба буде виміряти тиск, перевірити зір та слух, здати аналізи, зробити рентген, мамографію та ультразвук простати для чоловіків.

"Чому ми це робимо? Просто хочу сказати: для того, щоб попередити захворювання, інвалідність і смертність. Це легше зробити і фінансово, і ресурсно, чим потім лікувати той же інсульт, інфаркт, і проводити трансплантації і таке інше. Це набагато дешевше", - каже начальник відділення первинно-медико-санітарної допомоги МОЗ Зоя Крушинська.

"І я теж задаю питання. А для чого? Для того аби виявити, що у нас велика захворюваність? Збільшена захворюваність? А дальше? Виявимо ми більшу захворюваність, а які наші подальші дії? А подальших дій ніяких не буде. Проведення медичних оглядів абсолютно буде неефективним. Це буде не професійно. І це буде чергова галочка для того, щоб показати, що заклади охорони здоров’я і медики працюють", - каже голова української Асоціації боротьби з інсультами Микола Поліщук.

Водночас, на думку Миколи Поліщука, змушувати проходити обстеження у тих самих лікарів людей різного віку, у яких відповідно і зовсім різні захворювання - не професійно.

"Вимірювати артеріальний тиск абсолютно всіх немає необхідності. Необхідно вимірювати тиск людей після 40-45 років. І якщо ми будемо вимірювати абсолютно всіх, значить, ми потратимо колосальні гроші, ефекту ніякого", - каже голова української Асоціації боротьби з інсультами Микола Поліщук.

Втім, навіть якщо обов’язків медогляд запровадять так, як це бачать у міністерстві, пацієнти і лікарі, за словами фахівців, шукатимуть спосіб як не сидіти у чергах до лікарів, пройшовши медогляд формально, тобто - за винагороду лікарю.

"Відповідальність за це несе і сам лікар, буде нести, бо на нього вже покладається і сам пацієнт. Якщо його задовольняє, що йому ставлять галочку, то "грошь ему цена в базарній день". Якщо він не турбується за своє здоров’я, не турбується за здоров’я своїх близьких, своїх родичів", - каже начальник відділу первинно-медико-санітарної допопоги МОЗ України Зоя Крушинська.

Як компенсувати лікарям збільшення навантаження - у МОЗ також ще не придумали. Можливо, згодом лікар отримуватиме зарплату виходячи з кількості прийнятих пацієнтів. Наразі ж лікарям підвищення зарплатні не обіцяють.