Андрій Демченко, речник ДПСУ, підтвердив, що правила перетину кордону для військовозобов'язаних не змінилися. Виїзд можливий за наявності всіх необхідних документів, які підлягають ретельній перевірці прикордонниками. Про це інформує 24 Канал з посиланням на національний телемарафон.

Дивіться також Чи впливають зміни до законів про мобілізацію на умови перетину кордону: пояснення ДПСУ

Правила виїзду залишаються стабільними

Демченко наголосив на важливості дотримання наявних правил та процедур, які дозволяють певним категоріям військовозобов'язаних з відстрочкою перетинати кордон. Він рекомендував громадянам уважно вивчати вимоги та мати належний пакет документів.

Завжди рекомендується уважно ознайомлюватися з правилами перетину кордону, щоб розуміти, чи відповідаєте ви критеріям для перетину кордону та які документи вам потрібні,
– зазначив Андрій Демченко.

Військовозобов'язані, які планують виїзд за кордон, повинні заздалегідь підготувати всі необхідні документи та переконатися у їх відповідності до встановлених критеріїв. Важливо звернути увагу на деталі, які можуть вплинути на рішення прикордонної служби щодо дозволу на перетин кордону.

Категорії, які можуть перетнути кордон

 • Непридатні до військової служби. Чоловіки з інвалідністю, що мають відповідне посвідчення, можуть виїхати (довідка не підходить, також це не стосується обмежено придатних).
 • Тимчасово непридатні до військової служби. Громадяни зі статусом тимчасово непридатних до військової служби мають право на перетин кордону за наявності відповідних документів.
 • Багатодітні батьки. Чоловіки, які виховують трьох та більше дітей, можуть виїхати за кордон. Для цього потрібні свідоцтва про народження дітей, свідоцтво про шлюб або рішення суду.
 • Батьки-одинаки. Чоловіки, що самостійно виховують дитину віком до 18 років мають відповідне право. Обов'язкові документи: свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про смерть або документ про позбавлення матері батьківських прав.
 • Чоловіки з інвалідністю. Документи для перетину кордону: довідка №157-1/о, посвідчення інваліда, пенсійне посвідчення або документ про призначення соціальної допомоги. Довідка про інвалідність, отримана за кордоном, не є підставою для виїзду.
 • Супровід хворого за кордон. Чоловіки, які супроводжують особу з інвалідністю І чи II групи або доглядають за хворими батьками, дружиною чи дітьми, можуть перетнути кордон. Обов'язково вони повинні мати документи, що підтверджують стан здоров'я особи, яку вони супроводжують.
 • Чоловіки, що проживають за кордоном на постійній основі. Виїзд можливий за наявності штампа в паспорті про постійне проживання за кордоном.
 • Військові відрядження. Військовослужбовці можуть виїжджати за кордон на лікування чи реабілітацію. Необхідне направлення на лікування та лист від МОЗ щодо прийняття громадянина на лікування.
 • Водії та волонтери. Водії компаній з ліцензією на міжнародні перевезення вантажів можуть перетинати кордон. Виїзд водіїв-волонтерів можливий у разі перевезення вантажів для ЗСУ, гуманітарної та медичної допомоги.
 • Працівники залізниці та моряки. Працівники залізничного сполучення та моряки можуть залишати територію з наявністю трудового договору та листа судновласника чи оператора.
 • Спортсмени та артисти. Спортсмени, тренери та артисти можуть виїжджати за кордон за наявності рішення Міністерства спорту чи культури.