Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, зауваживши, що Sea Baby з "Градом" – чудове та прогресивне технологічне рішення. Україна поступово розв'язує питання з додаткового ураження ворога.

Дивіться також Непросто, але можливо: як потрапити до лав ССО і як допоможе їх перший рекрутинговий центр

Будуть нові цікаві рішення

Як наголосив Мусієнко, якщо раніше ці морські дрони були камікадзе, то зараз все стало значно цікавіше. Їм не обов'язково кудись влучати самою платформою.

Якщо раніше розуміли, що ці дрони є камікадзе. Вони могли спричинити руйнування лише тоді, коли кудись вріжуться. Зараз все це перетворюються в такі ракетні катери. Вони малопомітні. Їх важко знищити. Вони приносять ворогу неприємні сюрпризи,
– зауважив Мусієнко.

Очевидно, що історія з модернізацією морських дронів буде розвиватися і надалі. Вони цілком можуть стати елементом протиповітряної оборони. Вже були випадки, коли на дрони прикріпляли ракету Р-73 класу "повітря – повітря".

Можна спробувати встановлювати на дрони ПЗРК. Це може допомогти протидіяти безпілотникам, які летять на Одещину. Загалом рішення готуються. Зараз є дрони з "Градами". Вони створюватимуть проблеми для окупантів на наземних ділянках,
– зауважив Мусієнко.

Морські дрони: коротко

  • Морські дрони від СБУ Sea Baby, на які збирали кошти через UNITED24, стали ще небезпечнішими для окупантів. Там встановили системи "Град".
  • Також на одному з відео вдалося зафіксувати модернізовані Magura V5. У них на борту була ракета, схожа на Р-73. Вона може збивати ті ж ворожі гелікоптери.
  • У березні СБУ продемонструвала перший зразок нової партії морських дронів. Вони стали ще потужнішими.