За інформацією джерел 24 Каналу, нещодавно дрони Sea Baby разом з Військово-морськими силами України успішно відпрацювали атаку на позиції окупантів на Кінбурнській косі. СБУ продемонструвала ексклюзивні кадри з випробувань морських дронів, які відбувалися раніше взимку, а також безпосередньо з виробництва дронів.

Дивіться також Україна перемагає у ракетно-дроновій війні, ППО Росії у стані хаосу, – The Telegraph

Морські дрони стали ще більшою загрозою для росіян

Морські дрони Sea Baby, на які збирали українці, тепер вдосконалені за допомогою систем "Град" і успішно використовуються для атак на окупантів.

Згідно з інформацією від джерел, минулої ночі морські дрони СБУ разом з ВМС України успішно відпрацювали атаку з моря на позиції російських військ на Кінбурнській косі.

Наш Sea Baby – це не просто дрон, а багатофункціональна платформа, яка постійно вдосконалюється. І сьогодні ми можемо підтвердити, що вони оснащені реактивною системою залпового вогню і це технологічне рішення вже показує потужні результати. Тож ворога чекають нові сюрпризи. Працюємо, як завжди ефективно,
– зазначив співрозмовник у СБУ.

Служба безпеки продемонструвала ексклюзивні кадри з випробувань Sea Baby, які відбувалися раніше взимку, а також безпосередньо з виробництва дронів.

Випробування та виробництво дронів Sea Baby / Фото джерел

Як дрони відпрацювали по позиціях окупантів на Кінбурнській косі

Українські Сили оборони використали морський дрон для ураження позицій окупантів на піщаній косі Миколаївщини.

На опублікованому відео видно, як український безпілотний катер обстрілює російські позиції за допомогою реактивних снарядів. Пускова установка була встановлена у верхній частині морського дрона, який запустив щонайменше шість снарядів.

Атака на позиції росіян модернізованих Sea Baby: дивіться відео

За допомогою таких мобільних морських реактивних установок, Сили оборони мають можливість атакувати російські об’єкти поблизу узбережжя Криму.

Не виключено, що однією з цілей може стати російська авіація на аеродромах у Криму та військова техніка на стоянках.

Sea Baby постійно модернізується

У березні 2024 року в СБУ уже повідомляли про те, що почали випускати модернізовані морські дрони Sea Baby. Речник СБУ Артем Дехтяренко заявляв, що безпілотники нового покоління відрізняються як зовнішнім виглядом, так і тактико-технічними характеристиками.

Нова модель Sea Baby може доставити майже тонну вибухівки на понад тисячу кілометрів, що дало змогу СБУ атакувати ворожі цілі практично в будь-якій точці Чорного моря.

Втім, Дехтяренко наголошував, що цей новаторський безпілотник знаходиться на етапі випробувань, після чого Служба безпеки розпочне адаптацію та відпрацювання всіх технічних деталей.

Тоді речник СБУ не став розкривати усіх деталей, щодо планів на майбутнє. Втім, він запевнив, що цього року росіяни переживуть "дуже спекотний і гарячий курортний сезон". Як ми бачимо, все до цього йде.