Деталі справи

Наразі за цією справою вже відкрили кримінальне провадження. Про це повідомив очільник МВС Арсен Аваков під час брифінгу, повідомляє 24 канал.

Важливо Вкладникам "Аркади" виплатять 290 мільйонів гривень

Відкрито кримінальне провадження стосовно 9 мільярдів гривень, зібраних у банку "Аркада". Зараз ми перевіряємо, які там були порушення,
– сказав Аваков.

Він вважає, що питання банку "Аркада" розв'яжуть і вкладники не постраждають ані за фінансовою, ані за інвестиційно-будівельною лінією.

Глава Служби безпеки України Іван Баканов підкреслив, якщо ж під час слідства встановлять, що була залучена злочинна схема розкрадання коштів, то винних обов'язково притягнуть до відповідальності. Аваков нагадав, що наразі справа ведеться за статтями:

  • про привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;
  • про зловживання владою або службовим становищем.

Цікаво Чому банк "Аркада" став неплатоспроможним: річ не у коронакризі

Що відомо про банк "Аркад": головне

  • Раніше банк "Аркада" втратив активи: будівлю та земельні ділянки на вулиці Ольгинській. У 2019 році банк "Аркада" передав будівлю у заставу спорідненій особі. Кредитор нещодавно стягнув цю будівлю за несвоєчасну сплату боргу. Через втрату такого великого активу капітал банку став від'ємним.
  • НБУ 25 серпня відніс банк до категорії неплатоспроможних у зв'язку зі зменшенням нормативів капіталу менш ніж до третини мінімального встановленого рівня.
  • За даними Нацбанку, на 1 липня 2020 року за розміром загальних активів банк "Аркада" посідав 45-те місце серед 75 банків, що діяли в країні.