Сам Мюнхен асоціюється у західних держав з моментом напередодні Другої світової війни, коли їм здавалося, що з Адольфом Гітлером вдалося домовитися. Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Сергій Гайдай.

Цікаво Невивчені уроки історії: як "нейтральність" Австрії та Угорщини грає на руку Москві

У чому полягає символізм Мюнхенської конференції

Утім, у Гітлера були свої плани й це є великим історичним уроком для усіх західних країн. Крім того, безпосередньо Мюнхенська конференція ще відома промовою Владіміра Путіна – "Гітлера нових часів", якою він майже висунув ультиматум НАТО.

Настав той час, коли Європа та світ саме на Мюнхенській конференції мають зробити висновки з історичних уроків, які до цього вони не робили – лише перемога та ліквідація цього класичного фашистського режиму XXI століття приберуть цю загрозу, яка є проблемою не лише України, а й усього світу, бо Путін – це Гітлер з ядерною зброєю,
– зазначив політтехнолог.

На його думку, саме там світ має остаточно вирішити, що не примирення чи перемовини з країною-агресоркою можуть убезпечити як Україну, так і решту країн світу, а лише наша перемога та повна ліквідація російської державності.

Гайдай пояснив, у чому символізм Мюнхенської конференції: дивіться відео

Чого очікувати від нового "Рамштайну"

Ба більше, напередодні Мюнхенської конференції, 14 лютого, стартує дев'ята зустріч міністрів оборони країн-союзниць у форматі "Рамштайн". На тлі нещодавніх скандалів у Міноборони з'являлися чутки ніби очільника відомства Олексія Резнікова можуть усунути з посади.

Утім, на думку політтехнолога, Резніков залишиться на своїй посаді, попри те, що проблеми у відомстві безперечно треба вирішувати. Так, особистий фактор міністра оборони як комунікатора відіграв важливу ролі на "Рамштайні".

До речі Du hast Leopard 2 та Abrams: чи стане новий "Рамштайн" зброєю контрнаступу ЗСУ

"Ніхто зараз ризикувати не буде й Резніков залишиться та буде основним спікером та представником України на "Рамштайні", – припустив Гайдай.

За його словами, від зустрічі з нашими союзникам Україна може очікувати нової зброї. Зокрема, нашій державі важливо отримати винищувачі F-16 та далекобійні ракети.

Що відомо про цьогорічну Мюнхенську конференцію

  • Мюнхенська безпекова конференція цього року стартує 17 лютого та триватиме до 19 лютого. Цікаво, що саме під час тогорічної конференції Президент України Володимир Зеленський виступив з промовою щодо надання зброї нашій державі через загрозу з боку Росії.
  • Відомо, що цього року на захід не було запрошено жодного представника російського уряду. Організатори конференції не бажають надавати трибуну для поширення кремлівської пропаганди.
  • Однак замість представників Кремля організатори запросили представників так званої російської опозиції. Серед них – колишній чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров та критик путінського режиму Міхаїл Ходорковський.