Там наголосили, що затримання журналіста викликало занепокоєння МЗС України. Це може становити загрозу його життю та здоров'ю.

Увага Калічили та вбивали українців: скільки ексберкутівців тепер служать у білоруській міліції

Відповідь МЗС України

У відповідь на запит щодо затримання Івашина, пресслужба МЗС України повідомила, що він "допомагав розповідати світові про злочини у ході російської агресії проти нашої держави"

Міністерство переконане, що журналістська діяльність не може і не має бути приводом для переслідування,
– зазначили у відомстві.

Там також додали, що це затримання викликає особливе занепокоєння на тлі чинного наступу на свободу слова, життя і здоров'я журналістів у Республіці Білорусь.

"Ми вимагаємо, щоб розгляд справи Дениса Івашина був прозорим та неупередженим і продовжуємо уважно стежити за кожним подальшим кроком білоруської влади щодо нього", – наголосили в МЗС.

Що відомо про Дениса Івашина та його затримання

  • Білоруський громадянин зі статусом закордонного українця, журналіст та волонтер Денис Івашин проводив розслідування щодо колишніх "беркутівців", які розганяють акції протесту в Білорусі. Про це повідомили на сторінці InformNapalm у фейсбуці.
  • Мати Дениса – Людмила Івашина – повідомила, що чоловіка затримало КДБ Білорусі 12 березня пізно ввечері. Тоді ж обшукали його квартиру.
  • Ймовірно, затримання пов'язане із журналістською діяльністю.

Також у розслідувальній спільноті зазначили, що напередодні журналіст давав коментарі каналу "Настоящее Время" щодо свого розслідування про колишніх бійців розформованого в Україні спецпідрозділу "Беркут".

"Тому також звертаємось до представників української діаспори в різних країнах світу, щоб надати цій події суспільного міжнародного розголосу", – зазначили в повідомленні.

Зверніть увагу З "Беркута" в ОМОН: колишні українські силовики тепер розганяють протести в Білорусі

Крайнє розслідування Івашина

  • Останнє журналістського розслідування Дениса Івашина опублікували у виданні "Новы час".
  • У ньому мовиться про те, що серед особового складу спецпідрозділів МВС Білорусі виявили понад 10 колишніх співробітників українського "Беркуту".
  • За його даними, вони втекли у Білорусь та продовжують розганяти протести за вказівкою режиму Лукашенка.
  • Також журналіст називає їхні прізвища.