Директор департаменту МЗС Японії Хідекі Уяма заявив, що Росія окупувала Південні Курили. Він наголосив, що такі дії суперечать міжнародному праву.

До теми Небезпечні дії, – прем'єр Японії відреагував на ядерні погрози Путіна

Заява МЗС Японії

"Північні території окуповані, і ми вважаємо, що це суперечить міжнародному праву, як і напад російської армії, що здійснюється зараз на Україну", – повідомив Уяма.

Що відомо про проблему Південних Курил

  • Проблема Південних Курильських островів – це територіальна прикордонна суперечка між Японією та Росією щодо приналежності південних островів Курильської гряди. Вона виникла внаслідок окупації островів військами СРСР в 1945 році під час Другої світової війни. До окупації території входили до префектури Хоккайдо, Японія.
  • Японія не визнає російського суверенітету над південними Курильськими островами та вважає їх своїми. Зокрема, під час підписання Сан-Франциського мирного договору 1951 року із союзниками, Японія відмовилася від Курил та Південного Сахаліну, однак не визнала радянського суверенітету над ними.
  • СРСР, правонаступником якого є Росія, не підписав Сан-Франциський договір, вважаючи Курили своїми на підставі домовленостей союзників в ході Другої світової війни.
  • Вирішення суперечки в міжнародних судових інстанціях блокується Росією. Територіальний диспут є головною перепоною для укладання мирного договору між Японією та Росією після Другої світової війни.
  • Європейський парламент в резолюції "Відносини між ЄС, Китаєм і Тайванем і безпеку на Далекому Сході", яку ухвалили 7 липня 2005 року, закликав Росію повернути Японії "окуповані території" – Південнокурильські острови.
  • Уряд США підтримує Японію в цій суперечці та визнає її суверенітет над "Північними територіями".

Джерело: Вікіпедія

Підписуйтесь на телеграм 24 каналу, щоб оперативно дiзнаватися важливi новини.