Про це інформує прес-служба ЧАЕС.

Читайте також: На Хмельниччині запрацювали дві нові сонячні електростанції

Чорнобильську АЕС неодноразово називали першою. Перша АЕС України, перша атомна станція, що почала процес зняття з експлуатації... Сьогодні це – перша АЕС, на майданчику якої генерується альтернативна енергія,
– заявив під час відкриття сонячної електростанції виконувач обов'язків гендиректора ЧАЕС Валерій Сейда.

Зазначається, що фізичні роботи над проектом будівництва першої сонячної електростанції розпочалися ще в жовтні 2017 року.

У процесі будівництва втановили 3762 сонячних модуля, побудували та обладнали трансформаторні підстанції, створили систему фізичного захисту конструкцій.

чоробиль альтернативна енергія відновлювана енергетикаальтернативна енергія Чорнобиль АЕС сонячна енергія
чорнобиль аес сес
чорнобиль аес сес альтернативна енергія
На території ЧАЕС відкрили сонячну електростанцію

Відомо, що "Solar Chernobyl" це – цілий проект, метою якого є запровадження відновлюваної енергетики на територіях, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Будівництво сонячних парків на забруднених територіях дає можливість Україні використовувати ці землі у господарській діяльності.

Як будували першу СЕС на території Чорнобильської АЕС:

Що таке відновлювана енергетика? Це окрема енергетична галузь, що спеціалізується на отриманні та використанні енергії, яку можна отримувати з води, вітру, сонячного світла тощо. На відміну від викопних видів палива, більшість відновлюваних джерел необмежені і безкоштовні та, що не менш важливо, сприятливі для екології довкілля.
відновлювана енергетика сонячні батареї вітряки