Про це він заявив на чаті у "Главреді".

Читайте також: Конфлікт на Донбасі і окупація Криму мають тільки військове вирішення, – ветеран АТО

Тука нагадав, що під час захоплення півострова Росією 80% співробітників СБУ зрадили Україну й присягнули агресору.

Там, де місцева влада зрадила, ми втратили Україну. Там, де місцева влада дала відсіч — ми Україну зберегли. Якби Україна дала відсіч у Криму, події могли б розгортатися набагато гірше, ніж сталося в результаті. Якби там одразу почалося збройне протистояння, нам би треба було відправляти ЗСУ в Крим, тому що і за рівнем підготовки, і за рівнем забезпечення військові РФ мали перевагу. Якби ми тоді встряли, я впевнений, у нас не вистачило б сил ще витримати удар на Сході. Харків, Дніпро, Запоріжжя – це ж все було,
– заявив він.

На думку замміністра, якби Україну втягнули в конфлікт у Криму, то у нас просто не вистачило б сил на два фронти.

"Крім того, Росія могла б почати повноцінну війну, оскільки на півострові крім "козачків" була величезна кількість легальних російських військ. І у випадку дій проти "регулярів" ми б миттєво отримали звинувачення в тому, що "бандерівська хунта пішла на русский мир", і ми б отримали відповідь від регулярної армії", – додав Тука.

Нагадаємо, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука розповів, що між Україною та Росією мають бути лише прагматичні стосунки. За словами Туки, він не розуміє тез про "братські народи", "братню любов" та "інші соплі про єдині народи".