"Фактично ніякого референдуму там не проводиться. Це не більше ніж інформаційна кампанія терористів, щоб прикрити свої злочини думкою жителів Донецька і Луганська", - зазначив Сергій Пашинський, йдеться на сайті президента.

За його словами, для проведення референдуму на території, де проживає 6 мільйонів громадян, треба відкрити тисячі виборчих дільниць та організувати роботу виборчих комісій.

"На двох третинах Донецької і Луганської областей взагалі ніякого референдуму немає, а в деяких великих містах, які перебувають під контролем терористів на сьогоднішній день, це по суті міні-мітинги, які фіксуються роздрукованими на принтері бюлетенями", - сказав він.

За словами в.о. глави АП, посадові особи Донецької та Луганської областей, які братимуть участь у "референдумі", будуть притягнуті до відповідальності згідно з законами України.

"Ми будемо в рамках законів України жорстко реагувати на будь-які прояви сепаратизму та тероризму", - зазначив Пашинський.

Нагадаємо, у Донецькій та Луганській областях триває так званий референдум. За словами організаторів, спостерігається незвичайно велика явка.

Як повідомили у так званому ЦВК "референдуму" про статус Луганської області, бійці Національної гвардії України забрали з псевдовиборчих дільниць понад 15 тисяч бюлетенів.

Під час Антитерористичної операції у Донецькій області бійці Національної гвардії вилучили 800 заповнених бюлетенів із результатами голосування на так званому референдумі.

Крім того, СБУ спільно з військовослужбовцями ЗСУ поблизу Маріуполя Донецьої області вилучили 10 тисяч бланків бюлетенів псевдореферендуму. У всіх бюлетенях була заздалегідь проставлена відмітка "Так" за підтримку федералізації "Донецької народної республіки".

В МЗС України заявили, що український народ не визнає результатів “референдуму” на Донбасі, які не матимуть жодних правових наслідків для територіальної цілісності України.

Секретар РНБО України Андрій Парубій запевнив, що українські війська готові відбивати ймовірний напад Росії після так званого референдуму на Донбасі.

За даними організаторів нелегітимного волевиявлення, свою думку висловило вже понад 70% жителів регіону. Також сепаратисти запевняють, що їхній "референдум" проходить без порушень.