Таку заяву зробив генеральний конструктор КБ "Південне" Олександр Дегтярьов, пише "Страна".

"Я впевнений, що жодного з наших співробітників не було задіяно у створенні двигуна для ракети в КНДР. А двигуни наші високо цінуються та використовуються у всьому світі. Тому я не знаю, може бути десь якісь копії і вдалося зробити", – підкреслив він.

Читайте також: Шанувальник путінки: у мережі показали, ким є експерт, що звинувачує Україну у співпраці з КНДР

Зокрема, генконструктор нагадав про інцидент 2012 року, коли двох громадян КНДР засудили до восьми років за шпигунство на "Південмаші"

За його словами, особисто він із цими людьми не спілкувався, однак пам'ятає, що така історія була, але тоді витік цінної інформації не відбувся.

Крім того, Дегтярьов вважає, що галас навколо українських двигунів, які постачали в КНДР, насправді є "вигадкою когось, хто бажає нагадати про себе, показати результат своєї роботи та випнути своє ім'я".

Нагадаємо, американське видання The New York Times опублікувало матеріал про дослідження, автор якого, посилаючись на американські спецслужби, пов'язує успішність випробувань північнокорейських ракет із можливим використанням двигунів з українського заводу "Південмаш".