Інцидент стався на шахті непідконтрольній уряду України території Луганської області у четвер, 25 квітня, повідомив журналістам 24 каналу глава Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Читайте також: Росія і "ЛДНР" планують звинуватити українські спецслужби в диверсіях на території РФ

На території Лутугинського району окупованої частини Луганщини оголосили 29 квітня днем трауру, пише "Громадське". Ватажок проросійських бойовиків самопроголошеної "ЛНР" Леонід Пасічник заявив, що родини загиблих шахтарів отримають компенсації та всю необхідну допомогу.

За попередніми даними, стався вибух метану. Аварія сталася близько 11 ранку 25 квітня. Водночас, вибухи на шахті тривали й у ніч з 25 на 26 квітня, оскільки виділявся газ метан з вирубок.

Глава Незалежної профспілки гірників зазначив, що 19 людей перебувало в шахті на момент вибуху.

Мало сподівань, що там міг хтось залишитися в живих при такій аварії. Довжина шахтного стовбуру похилого 400 метрів. Оскільки вчасно не було відповідного реагування і не були проведені пошуково-рятувальні роботи на початку аварії – ситуація тільки ускладнилася,
– наголосив він.

Волинець зазначив, що найближчий загін гірничорятувальної служби розташований на території, підконтрольній уряду України, в Лисичанську. Втім, "влада" "ЛНР" вирішила звернутися до рятувальників з Ростовської області, що більш ніж за 200 кілометрів від місця інциденту.

"Але вони не можуть активно здійснювати рятувальні роботи, тому що не мають належної техніки. А все обладнання України залишилося на окупованих територіях, зокрема установка для гасіння пожеж, генератори та підйомна установка", – заявив Волинець.

Представники "ЛНР" не зверталася до української влади чи рятувальних служб України. Очевидно, що життя мирних людей на тій території для них нічого не варте,
– додав глава Незалежної профспілки гірників.

За інформацією сепаратистських ЗМІ, п'ятого загиблого гірника російські рятувальники витягли із шахти аж близько 17 години 26 квітня. За їх же даними, у шахті перебувають ще 12 людей. Зазначимо, що з моменту аварії пройшло вже більше доби.

Наразі все, що можуть зробити російські рятувальники – це провітрювати ствол шахти та працювати над укріпленням породи для продовження рятувальної операції.

Водночас, представник омбудсмена в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський в ефірі "Громадського" повідомив про щонайменше 6 загиблих.

Мені відомо, що на поверхню підняли тіла п’ятьох загиблих, а загалом знайшли шість тіл,
– сказав він.

Дивіться відео: Рятувальники продовжують розбирати завали на шахті "Східкарбон"

Що відомо про шахту "Східкарбон"?Шахта є єдиною міні-шахтою на території Лутугинського району. З другого півріччя 2014 року у зв'язку з бойовими діями робота "Східкарбону" була припинена.