Як пише "ТСН", журналісти "Грошей" вирішили дізнатися – як швидко окупанти у Криму готові знову "стати українцями" заради змоги їздити до Європи без віз.

Про бажання поїхати у ЄС журналістам вдалось поговорити з так званими "меру" Алушти Огневій Галині та "міському голові" Судака Сєрову Володимиру.

Журналісти представились ватажками окупантів і запропонували їм оформити біометричні закордонні паспорти громадянина України на наближених "чиновників" для безвізових поїздок до країн ЄС.

Володимире Миколайовичу, вітаю, Полонський Дмитро Анатолійович телефонує. Ви же чули новини від наших колишніх партнерів в Україні. Паспорти у них прийнято, безвіз і біометрика зараз. Це інформація для внутрішнього користування. Ми для співробітників наших робимо біометричні паспорти українські, щоб можна було виїжджати за кордон,
– зателефонував журналіст Олександр Преподобний до "мера" Судака Сєрова Володимира.

Читайте також: Для нас це нереально: як в Донецьку та Луганську сприйняли безвіз для України

"Мери" окупованих міст з радістю погодилися надати списки своїх співробітників і додали, що внутрішні паспорти громадянина України вони здали після анексії Криму, але ще зберігають українські закордонні паспорти старого зразка.

Деталі розмов – дивіться у відео.

Нагадаємо, у Євросоюзі наголосили, що не визнають анексією Росією українського Криму, а мешканці півострова зможуть скористатись безвізовим режимом з ЄС лише за наявності українського біометричного паспорта.