Як повідомляє ZN.UA з посиланням на Rzeczpospolita, польський парламентарій пояснив, що парламентська комісія розмовляла з главою військової розвідки Радославом Куявою про ситуацію на сході України і можливий розвиток подій. А також про участь поляків у бойових діях.

За словами Опіоти, глава розвідки пояснив, що кількість громадян Польщі, які воюють на боці проросійських терористів, можна порахувати "на пальцях однієї руки".

Що ж стосується сил на боці уряду України, зокрема добровольчих батальйонів, то тут складніше перевірити інформацію щодо участі поляків. В основному це представники української національної меншини в Польщі або люди, які навчалися в Польщі і залишилися тут, отримавши згодом паспорт. Їх кількість не більше 10 осіб,
— сказав польський депутат.

Але при цьому він додав, що Служба національної безпеки і контррозвідка країни постійно аналізує події в Україні та участь у них поляків. Через два тижні вони представлять нову доповідь з цього питання. Згідно із законодавством Польщі, громадянам країни не можна брати участь у воєнізованих організаціях або рухах інших країн. Це карається позбавленням волі на строк від 3 місяців до 5 років.

Зазначимо, Польща зацікавлена у зміцненні обороноздатності та доозброєнні української армії. Про це після зустрічі з секретарем РНБО України Олександром Турчиновим у Варшаві заявив керівник Бюро національної безпеки Польщі Станіслав Козєй.