За християнськими переказами, цього дня Ісус Христос, за кілька днів до Своїх хресних страждань, в’їхав до Єрусалима на віслюку. Люди, славлячи Його, встеляли дорогу перед Ним пальмовим листям.

На Святій Землі тисячі християн зібрались у Храмі Гробу Господнього. Саме тут було розп'ято і поховано Ісуса Христа і де він згодом воскрес. На площі Святого Петра у Ватикані десятки тисяч вірян несуть пальмове листя та оливкові гілки. Папа Римський Бенедикт XVI відслужив святкову недільну месу.

В Україні екзотичну рослину замінили гілками верби. Це дерево здавна шановане серед українців, оскільки першим сповіщає про прихід весни і має цілющі властивості. Отож на Вербну неділю в усіх церквах урочисто посвячують вербні галузки. Повішена на покутті освячена вербова гілка, вірять, оберігає оселю від блискавок.

Селяни часто встромляють гілочки верби на городі. Це, мовляв, вбереже поле від буревіїв, граду, сильних дощів і врожай буде цього року вдалим. Виходячи з церкви у Вербну неділю, люди один одного злегка торкалися лозою, примовляючи: “Не я б’ю, лоза б’є, віднині за тиждень буде Великдень”.