Компанію зобов’язали виплатити 429,306 мільйонів гривень за порушення у вигляді встановлення таких цін для оптових і роздрібних торговців, які не можливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку дистрибуції сигарет, повідомляє Вihus.info.

Крім того на "Тедіс Україна" накладено штраф у розмірі 1,892 мільйона гривень за порушення у вигляді часткової відмови від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел їх придбання.

ТОВ "Тедіс Україна" раніше була компанією "Мегаполіс Україна". У травні цього року компанія провела ребрендинг, змінила назву на теперішню, переїхала з Тернополя в Одесу, а також отримала номінальних власників. Раніше "Мегаполіс Україна" володів російський бізнесмен Ігор Кесаєв, який мав не тільки тютюновий бізнес, а й збройний: виробляв збройні комплекси, форму для російських військових у Криму та підтримував російську ФСБ. Тобто власник компанії, що працює на українському ринку був прямим постачальником зброї для країни-агресора.

Читайте також: Російська компанія контролює продаж цигарок українцям по всій країні

Після зміни назви компанії та появи номінальних власників нардеп Роман Насіров вніс правки до закону "Про ліцензування видів господарської діяльності". Законом передбачалося позбавлення ліцензії компаній, бенефіціари яких є громадянами країни-агресора. Завдяки правкам тодішнього депутата БПП – тютюн, алкоголь, банки та телекомунікації – не підпадають під дію закону.

Засновниками компанії нині записані 6 кіпрських компаній. Дві компанії пов’язані з фірмою "Нова інвестиційна компанія "Альянс" одеського мільйонера, забудовника та банкіра Бориса Кауфмана.

Партнерами Кауфмана, за кіпрським реєстром стали тютюновий бізнесмен Павло Двуліт та Тарас Козак.

Читайте також: Рада прийняла закон про підвищення акцизів на алкоголь і тютюн

На сьогодні відомо, що компанія "Тедіс Україна" планує оскаржити в суді штраф Антимонопольного комітету у розмірі 431 мільйонів гривень. У "Тедіс Україна" наголосили, що "приймаючи це рішення, Антимонопольний комітет проігнорував не тільки позицію компанії та висновки експертів, але і об’єктивні обставини функціонування ринків тютюнових виробів".