Про це Порошенко заявив у четвер, 20 вересня, з трибуни Верховної Ради, звертаючись до парламенту зі щорічним посланням.

Привид авторитаризму – не єдиний виклик, пов'язаний з прийдешніми виборами. Актуальною є загроза реваншу. На жаль, на українській політичній шахівниці є фігури, які дозволяють Москві ходити собою. За 4 роки ми відновили не лише армію, але й розвідку, тому маємо не приблизне, а доволі точне уявлення про плани Кремля,
– заявив глава держави.

Читайте також: Щорічне послання Петра Порошенка: головні тези

Він також наголосив, що у внутрішньоукраїнському політичному дискурсі вважає категорично неприйнятними пропозиції, які просувають "явно недемократичні моделі".

"Хтось відверто адвокатує "освічений авторитаризм", а хтось камуфлює його в "парламентаризм канцлерського типу". Тільки, якщо вчитатися у зміст, а не в заголовок, там у канцлера повноважень більше, ніж у кайзера, а в "рейхстазі" по суті однопартійна система. Режим одноосібної влади ні до чого доброго Україну не привів – це урок, який треба запам'ятати всім", – наголосив Порошенко.

Він також заявив, що "п'ята колона" в Україні, на базі якої є тенденції до формування потужної проросійської опозиції в новому парламенті, "намагається зібрати в купу різні свої шеренги, користуючись перевагами демократії".

Як президент гарантую вільні, чесні та демократичні вибори глави держави, нового парламенту, органів місцевого самоврядування. Процес волевиявлення повинен відповідати нашій європейській стратегії і ще раз зарекомендувати Україну як лідера в дотриманні стандартів демократії на пострадянському просторі,
– резюмував Порошенко.

Читайте також: Ледве вискочили зі смертельної пастки багатовекторності, – Порошенко у Раді

Що таке щорічне послання Президента України? Щороку Президент України звертається до народу з трибуни Верховної Ради зі щорічним посланням. Він аналізує, чого вдалося досягти країні за рік і на що орієнтуватися наступного року. Наприклад, у 2017 році Порошенко відзначив позитив від Угоди про асоціацію України та ЄС, а також зарахував до здобутків країни безвізовий режим. Серед планів президент назвав боротьбу з корупцією (зокрема, створення Антикорупційного суду), нарощення озброєнь, європейський та євроатлантичний курс України, а також надання автокефалії Українській православній церкві.