Раніше "Схеми" оприлюднили розслідування про ймовірну причетність Льовочкіних до скупки землі на Закарпатті під Олімпіаду. Нині НАБУ повідомило, що займається перевіркою цієї справи.

Більше про це "Олімпійська надія" Януковича: Єрмак залучає інвесторів, причетних до розкрадання бюджету

Роль Льовочкіних у купівлі земель під "Олімпійську надію Януковича"

  • Журналісти "Схем" проаналізували листування екскерівника Держінвестпроекту Владислава Каськіва і особистих помічників та народних депутатів від "ОПЗЖ" Сергія та Юлії Льовочкіних.
  • Електронні листи, які охоплюють період з 2014 до 2016 років свідчать про те, що Юлія Льовочкіна була причетна до управління рахунками австрійської компанії Teleferic Holdings GMBH.
  • Це одна з компаній, через яку, за версією НАБУ, виводили кошти з бюджету. Їх призначали на реалізацію проєкту "Олімпійська надія", коли Держінвестпроектом керував Владислав Каськів.
  • Проєкт так і не був реалізований, зокрема через те, що призначені на нього гроші, були виведені в офшори. Це і є предметом розслідування НАБУ щодо розкрадання та легалізації коштів.
  • Серед підозрюваних у справі – рідний та двоюрідний брати Владислава Каськіва, який у 2010-2014 роках очолював Держінвестпроєкт і був відповідальним за реалізацію "Олімпійської надії".

Проєкт відновили

Наразі ці землі арештовані в рамках розслідування НАБУ. Однак сам проєкт розморозили. Офіс президента Володимира Зеленського відновив цей проєкт, і Єрмак у липні 2020 року прозвітував про успішні перемовини з австрійським інвестором Гернотом Ляйтнером.

Той презентував на Банковій проєкт гірськолижного курорту в Боржаві.

Втім розслідувачі підкреслюють: саме на Ляйтнера оформлено компанію Teleferic, включно з періодом, коли її рахунками управляли з офісу Льовочкіної.

В Офісі Президента зазначили, що мовиться саме про залучення інвестицій, а не про проєкт державно-приватного партнерства.

Дивіться розслідування "Схем" про будівництво "Олімпійської надії":