Про це йдеться у програмі "Схеми" (спільного проекту "Радіо Свобода" і телеканалу "UA:Перший").

Читайте також: Аваков різко прокоментував оприлюднення скандальних плівок Онищенком

Відповідна ухвала про знищення речових доказів, серед яких був записуючий пристрій, була винесена Бориспільським міськрайонним судом у липні 2017 року. Через два місяці після оголошення вироку директору держпідприємства "Спецсервіс" Василю Петрівському, підозрюваному у розкраданні піску з балансу МВС шляхом приховування його нестачі та штучного створення законних підстав для його вивезення.

Розмови Петрівського про це з колишнім заступником міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, який до травня 2015 року відповідав у міністерстві за державні закупівлі, була зафіксована на приховану камеру, встановлену співробітниками СБУ на прохання військової прокуратури у рамках кримінального провадження про корупцію в МВС.

Розмови Петрівського з колишнім заступником МВС Сергієм Чеботарем
Розмови Петрівського з колишнім заступником МВС Сергієм Чеботарем

У судовій ухвалі йдеться, що серед іншого має бути знищений "прилад, який надійшов разом із супровідним листом Головного слідчого управління СБУ та який відноситься до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації", тобто ця сама камера.

У листопаді 2017-го детективи НАБУ звернулися до суду з листом, у якому зазначили, що камера з кабінету Чеботаря може бути речовим доказом в іншій справі – щодо закупівлі рюкзаків для Нацгвардії, де також фігурує екс-заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар та син Авакова Олександр. У свою чергу суддя звернувся до Нацполіції з проханням цей доказ не знищувати. Адже, саме ця камера, як речовий доказ, за словами правоохоронців, дозволяє підтвердити чи виключити факт можливого монтажу записів у кабінеті Чеботаря.

Екс-заступник міністра МВС Сергій Чеботар
Екс-заступник МВС Сергій Чеботар

На цей пристрій були записані розмови не тільки про розкрадання піску, а й у тому числі, про закупівлю наплічників в обхід законної тендерної процедури. Зокрема, на відео зафіксовано, як це обговорює чоловік, схожий на Олександра Авакова з чоловіком, схожим на екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

Розмова Олександра Авакова із Сергієм Чеботарем про розкрадання піску
Розмова Олександра Авакова із Сергієм Чеботарем про розкрадання піску

Утім, спеціальна комісія оперативно знищила докази влітку 2017 року – ще до звернення детективів до суду.

За інформацією "Схем", ініціатором подання клопотання про знищення усіх речових доказів у справі Петрівського, ймовірно, був адвокат, який раніше його захищав, а тепер представляє інтереси Сергія Чеботаря – Ігор Юдін. Говорити з журналістами він відмовився, зазначивши, що "не коментує справи своїх клієнтів".

Голова Бориспільського міськрайонного суду Сергій Вознюк, який розглядав справу Петрівського і ухвалив в її рамках рішення про знищення всіх речових доказів, зокрема відеопристрою, пояснив, що перелік доказів, який був зазначений, в судовому засіданні безпосередньо представляв представник генеральної прокуратури, який зазначив, що ці докази, згідно переліку, підлягають знищенню, оскільки не використовуються в інших провадженнях.

Читайте також: Аваков різко засудив націоналістів, які вигнали ромів з Лисої гори у Києві

Суддя запевнив, що на момент ухвалення рішення не знав, що це саме та відеокамера, на яку також були записані розмови про "рюкзаки Авакова", дізнався пізніше. Окрім того, стверджує він, прокурор переконував, що ці речові докази використовуються лише в рамках провадження щодо Петрівського.

Про те, що ніякого пристрою у справі Авакова-молодшого "з моменту внесення відомостей в ЄРДР і до моменту оголошення стороні захисту про закінчення розслідування" не було, стверджує і його адвокат Андрій Федур та наполягає, що "і знищення не може бути".

Водночас у НАБУ запевняють, що мають достатньо інших доказів у цій справі.

Ці записи не є єдиним доказом по справі. На мою думку, доказів достатньо для того, щоб справу передати до суду і слухати по суті,
– зазначив у коментарі директор НАБУ Артем Ситник.

На початку 2016 року було знайдено відеозаписи, схожі на зйомки прихованою камерою в кабінеті на той час заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. Публікація розслідування викликала резонанс: уже через місяць "справу рюкзаків Авакова" у військової прокуратури за підслідністю витребувало Національне антикорупційне бюро.

Читайте також: Аваков домовився про продовження спільних тренінгів поліцейських США та України

5 квітня НАБУ повідомило про завершення досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні. Сам Олександр Аваков назвав цю справу політичною. Так само й міністерство внутрішніх справ України, до якого Олександр Аваков формально не має стосунку, назвало "політичними, а не юридично обґрунтованими" дії НАБУ, а міністр Арсен Аваков заявив, що його син не причетний до розтрати бюджетних коштів.

Нагадаємо, у середу, 25 квітня, Солом'янський райсуд Києва остаточно зняв арешт з нерухомості підозрюваного у причетності до розтрати держкоштів сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова.