Про це він розповів у інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна"

"Ще в кінці грудня минулого року я запропонував проект закону про створення Народного трибуналу з розслідування злочинів проти Майдану і проти людей, які протестували проти режиму Януковича", — заявив Наливайченко.

Це безпрецедентний злочин — коли сотні молодих людей з дерев'яними щитами пішли проти автоматів і їх розстріляли, в тому числі й іноземні військові, росіяни. На безпрецедентний злочин у міжнародному праві завжди є безпрецедентна, але потужна відповідь. Це називається злочин проти людства, і для цього міжнародне право передбачає створення спеціального органу щодо притягнення до відповідальності і публічного розгляду позовів кожного учасника. І це називається трибунал, спеціальна судова палата,
— наголосив він.

У свою чергу депутати, стверджує Наливайченко, відмовилися розглянути законопроект.

"І цей проект закону, навіть не сумнівайтеся, ніхто не захотів розглядати, в принципі проігнорували", — додав він.

До слова, колишній глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко стверджує, що чинна влада використовує корупційні схеми, створені чиновниками в епоху президентства Януковича.

Нагадаємо, що Наливайченко очолював СБУ з лютого-2014 до червня-2015, і за цей час служба безпеки не відзначилася особливими досягненнями у розслідуванні злочинів проти Майдану.