Міністр фінансів Сергій Марченко назвав реакцію працівників Укрексімбанку "зухвалою", а поведінку керівника банківської безпеки – "демонстративною". За словами політика, це є доказом того, що ці люди не вважають свої дії протиправними.

Зауважте Запросили на пресконференцію, якої не було: журналісти протестують під "Укрексімбанком"​

Марченко наголосив, що вчинок працівників банку є не лише перешкоджанням журналістській діяльності, а й приниженням людської честі та гідності.

Вимагаю від наглядової ради та правління термінової оцінки і реакції на ситуацію. Вимагаю, щоб керівництво банка оприлюднило результати службового розслідування, – наголосив міністр.

Міністр заявив, що йому прикро, адже один з найбільших державних банків виявився неготовими адекватно відреагувати на цю ганебну ситуацію. За словами Марченка, такі дії піривають не тільки довіру до банку, а й загалом до держави

Скандал навколо "Укрексімбанку": головне

  • На знімальну групу "Схем" напали під час інтерв'ю з головою правління "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером прямісінько у кабінеті посадовця.
  • Усе тому, що Мецгеру не сподобалося одне з запитань журналіста. Мовиться про кредит, який отримав власник бізнесу в окупованій Горлівці.
  • В оператора забрали 2 камери й намагалися видалити записи.
  • Водночас фахівцям вдалося їх відновити: відео інциденту журналісти оприлюднили у мережі.
  • Мецгер згодом заявив, що "емоційна реакція та нестримана поведінка стосовно журналістів не мають виправдання".
  • Голосіївський суд Києва обрав запобіжний захід Мецгеру у вигляду нічного домашнього арешту.

Допис Марченка:

Зухвала реакція працівників Укрексімбанку та демонстративна поведінка керівника банківської безпеки свідчить, що ці люди не вважають, що вчинили протиправно. Свобода слова – пустий звук для них.
Вчинок працівників банку є не лише перешкоджанням журналістській діяльності, а й приниженням людської честі та гідності.
Вимагаю від наглядової ради та правління термінової оцінки і реакції на ситуацію.
Вимагаю, щоб керівництво банка оприлюднило результати службового розслідування.
Мені прикро, що один з найбільших державних банків виявився неготовими адекватно відреагувати на цю ганебну ситуацію. Це підриває не тільки довіру до банку, а й до держави вцілому.