Про це повідомляє "Багнет" з посиланням на ряд публікацій в ЗМІ про отримання холдингом Олександра Ярославського за непрозорою схемою контролю над рядом автосалонів АІС на цьому тижні, передає "Комсомольская правда".

Зокрема, як пише "Апостроф", близько 50 невідомих осіб у формі без розпізнавальних знаків 27 вересня заблокували всі входи і виходи в приміщення на території комплексу автосалонів АІС по пров. Балтійський, 20 в Києві. Як стверджують орендарі, розмір збитків, понесених тільки за дві доби, склав близько 500 тис. грн.

Видання зазначає, що невідомі, представившись співробітниками охоронного агентства, в категоричній формі зажадали від орендарів перепідписання договору оренди з ТОВ "РК" Воздвиженка" (входить до групи DCH Олександра Ярославського – Ред.), пообіцявши після цього розблокувати роботу підприємств, розташованих на території комплексу.

У самій компанії "Воздвиженка", яка нещодавно виграла закритий тендер Національного Агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) на управління 32 об'єктами АІС, пояснюють свої дії "інвентаризацією майна і договірних зобов'язань з орендарями нерухомості, отриманої в управління від держави".

Як зазначає "Фраза.ua", держагентство АРМА з листопада 2016 року очолює Антон Янчук, чиє призначення стало результатом політичних домовленостей між БПП і "Народним фронтом".

У 2008-2013 роках Янчук працював старшим юристом в "Адвокатської компанії "МЛГруп", засновником якої свого часу був нинішній міністр юстиції Павло Петренко. Потім Янчука під своє крило взяв було Арсеній Яценюк. Паралельно той співпрацював з адвокатським об'єднанням "Арцингер", допомагаючи близьким до Януковича братам Клюєвим лобіювати свої інтереси щодо підвищення "зеленого тарифу".

Пролобіювавши призначення Янчука керівником АРМА, "Народний Фронт" серйозно зміцнив свою матеріальну базу напередодні майбутніх президентських і парламентських виборів, повідомляє "Фраза.ua".

За словами видання, за час існування держагентства, ними в управління не був узятий жоден корупційний актив. Зате АРМА регулярно фігурувала в новинах про рейдерські скандали з приводу "солодких" активів: ТРЦ "Гулівер", Готельний Комплекс "Бугаз", Житловий комплекс "Покровський Посад" та інших.

У групі компаній АІС, власники якої звернулися з заявами до Господарського суду м.Києва, вважають дії структур Олександра Ярославського "рейдерським захопленням автосалонів руками державної структури".

"АІС оскаржив незаконні дії АРМА, – повідомив адвокат групи компаній Максим Заброда. – Розглянувши справу, суд двічі ухвалював рішення про заборону виконувати договори АРМА з ТОВ "РК Воздвиженка" передачі їй в управління майна АІС".

Однак, за словами юриста, в держагентстві з рішеннями суду обійшлися досить цинічно. А саме: раніше укладені договори (їх суди заборонили до виконання) з ТОВ "РК Воздвиженка" були розірвані, після чого АРМА в черговий раз без відкритого конкурсу уклала вже нові договори з тим же ТОВ на управління захопленим у АІС майном. Після чого представники "Воздвиженки", не зволікаючи, розпочали "інвентаризацію" на пров. Балтійському, 20.

За версією ЗМІ, рейдерське захоплення активів АІС від DCH контролює Олексій Купрієнко – людина близька до президента групи Олександра Ярославського, а допомагає йому в цьому Андрій Довбенко – "куратор" держагентства АРМА від "Народного Фронту".