Однак, як виявилося, екстремісти не спішать виконувати своїх обіцянок. Про це повідомила телеведуча афганського державного телеканалу RTA Pushto Шабнам Давран у своєму відеозверненні.

Читайте також Після 20 років боротьби ми знову одягнемо паранджу, – студентка з Афганістану про режим талібів

За словами журналістки, її більше не пускають в офіс всупереч запевненням талібів. Вона зазначила, що працювала у ЗМІ протягом шести років, а тепер не може потрапити на робоче місце навіть маючи редакційне посвідчення.

Працівників-чоловіків, у яких були посвідчення, пропустили в офіс, але мені сказали, що я більше не можу виконувати мою роботу, тому що система змінилася,
– сказала Шабнам Давран.

"Ті, хто мене слухає, якщо світ мене слухає, будь ласка, допоможіть нам, бо наші життя під загрозою", – додала афганська телеведуча.

Обіцянки талібів щодо жінок

  • Коли "Талібан" востаннє був при владі, то до жінок ставилися дуже принизливо та зневажливо. Їм забороняли виходити на вулицю без чоловіків, носити будь-який інший одяг, крім бурки чи паранджі, їздити у громадському транспорті разом з чоловіками, ходити на роботу, лікуватися у медиків-чоловіків і навіть голосно сміятися.
  • Однак цього разу таліби запевняли, що дозволять жінкам навчатися в університетах та влаштовуватися на роботу. Вони також нібито не вимагатимуть, аби афганки носили паранджу, достатньо буде хустки.

До теми Ціни підняли у 10 разів: в Афганістані "вибухнув" бізнес з продажу паранджі