Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.

За його словами, зрозуміло, що у звинуваченнях, які зараз висувають антикорупційні органи Насірову – податкове відтермінування фірмам Онищенка – була злочинна змова. І мета цієї змови була не відкладення виплат, а зробити так, щоб Онищенко ці податки взагалі не платив. Але це потрібно довести юридично – в суді.

Дивіться також: Насіров знову на лікарняному ліжку: з’явились свіжі фото

"Довести, що Роман Насіров безпосередньо керував цим процесом і був злочинний умисел – не повернути гроші державі – буде складно. Навіть той факт, що реальне рішення про надання цієї відстрочки було винесено до того, як подали відповідну заявку, спишуть на бюрократію", – говорить політолог.

Тому, вважає Чорновіл, було б добре, щоб паралельно САП шукав зв'язки до самого верху ДФС – зокрема і самого Насірова.

По суті, Насіров досі керує ДФС. І більшість підлеглих у цій вертикалі – його люди. Потрібно шукати ці зв’язки – з митницею, історії з податками, коли величезні фірми не сплачували гроші. В митниці дуже добра вертикаль контролю з самого верху. Все це веде до певних чиновників у ДФС, які досі залежні від Насірова,
– говорить експерт.

При цьому, зазначає Тарас Чорновіл, з’явилася інформація, що Роман Насіров начебто давав безпосередні команди, які суттєво вплинули на систему автоматичного відшкодування ПДВ. Коли система блокується, то вона починає працювати вибірково, і на цьому хтось добре заробляє.

Читайте також: Браслет в інтимній зоні, або як тривали два дні абсурдної "Насіріади"

"Зараз хочуть встановити цих людей, які напряму виконують вказівки Насірова. Якщо стане зрозуміло, що перспективи його засудження реальні, нікому з них не захочеться за ним іти в яму, і вони даватимуть свідчення. Тоді перспективи по справі Насірова одразу зростуть", – вважає Чорновіл.

Нагадаємо, 27 квітня суд вирішив продовжити міру запобіжного заходу Роману Насірову ще на два місяці. Насірова підозрюють у вчинені дій, які завдали державі шкоди на суму у розмірі 2 мільярди гривень.