Попередньо повідомляли, що два десантні кораблі Чорноморського флоту Росії були знищені у ході спецоперації. Представник ГУР МО Андрій Юсов в ефірі телемарафону розповів, що успіхи насправді масштабніші. Ця операція надзвичайно важлива, адже судна виконували роль носіїв зенітно-ракетних комплексів.

Дивіться також У ГУР прокоментували атаку на Київ: чи можна вважати її початком енергетичного терору

Це надзвичайно вдала операція. Мова не лише про два, наразі можна стверджувати про знищення десятків десантних катерів, достатньо сучасних як для російського флоту. Окрім знищеного БТР і втрат серед особового складу, є також носії зенітно-ракетних комплексів, які мали прикривати інші судна Чорноморського флоту Росії,
– пояснив посадовець.

За словами Юсова, ці судна використовувалися і під час операції на острові Зміїний. Замінити їх сьогодні окупанти не мають чим.

Ба більше, представник ГУР додав, що внаслідок цих атак у Чорному морі російський флот поступово перебазовується до Новоросійська та інших портів.

"Цей процес триває. Повністю з Криму вони не можуть собі дозволити вийти, намагаються шукати якісь нові шпаринки і вигадувати інструменти захисту", – зазначив Юсов.

Атака по Чорноморському флоту: головне

  • 10 листопада у Криму уражено малі десантні кораблі разом з екіпажем. Малі десантні катери класу "Серна" Росія активно використовувала під час окупації острова Зміїний, зокрема, для перекидання техніки та десанту.
  • У ГУР МО раніше уточнювали, що удар по малих десантних катерах Чорноморського флоту Росії не лише завдав втрат ворогу, але й розкрив нові можливості для українських захисників.
  • Зазначалось, що обидва російські десантні катери пішли на дно.