Багато туроператорів пропонують гастрономічні тури у Грузію, під час яких можна не тільки подивитися визначні пам'ятки, а й насолодитися неймовірними стравами грузинської кухні. Організувати таку гастроподорож цілком можна і самотужки.

Древня фортеця Нарікала

Вирушаючи у Грузію, у першу чергу варто відвідати Тбілісі – столицю цієї гостинної країни. Тут є на що подивитися. Одна із найвидатніших місцевих пам'яток – древня фортеця Нарікала, розташована на горі над містом. Звідси відкривається захоплююча панорама Тбілісі. Незабутні враження подарує і прогулянка Абанотубані – історичним районом міста. Цей квартал славиться комплексом лазень, що збудовані на природних сірчаних джерелах.

Духани – автентичні заклади харчування

Столиця Грузії приваблює ще й великою кількістю ресторанів, де пропонують апетитні страви місцевої кухні. Тут готують смачні хінкалі, суп харчо, а також чахохбІлі – рагу з пташиного м'яса. Але якщо ви хочете по-справжньому зануритися у грузинське життя, завітайте у духан. Такі заклади можна зустріти і в інших великих містах Грузії, та у Тбілісі їх найбільше. Духан – це автентичний грузинський заклад харчування. Від кафе чи ресторану він відрізняється доволі аскетичним інтер'єром, у якому переважає голий камінь і мінімум декорацій. Проста їжа, місцеве вино та коньяк, емоційне спілкування грузинів, які прийшли поділитися новинами – у такій атмосфері можна забути, що ви – турист.

Край смачного мцваді, чурчхели, вина та коньяку – Кахетія

Для поціновувачів хороших вин і коньяків обов'язковим пунктом подорожі стане Кахетія – батьківщина цих благородних напоїв. Вино тут почали виготовляти ще понад 8 тисяч років тому. Ви зможете скуштувати напій, що настоюється у легендарних квеврі. А також спробувати унікальні страви місцевої кухні – еталонний шашлик або мцваді, а також чакапулі – м'ясо, тушковане із зеленню і спеціями. На десерт вам запропонують ще одну гордість виноградного краю – чурчхелу.

Ідеальне місце для літнього відпочинку – Аджарія

На любителів поніжитися на пляжі гостинно чекає тепла і сонячна Аджарія. Цей регіон на південному заході Грузії розтягнувся вздовж узбережжя Чорного моря серед Кавказьких гір. В Аджарії є все для незабутнього літнього відпочинку: тепла морська вода, піщані пляжі, природні заповідники і прекрасні парки. Окрім чудес природи, цей край славиться своєю кухнею. Тут можна спробувати справжній аджарський хачапурі або борано – страву із аджарського сиру та яєць, запечену у спеціальній глиняній посудині – кеци.

Кожен із регіонів Грузії має особливий колорит

Імеретія, Мцхета-Мтіанеті, Самегрело та інші – кожен із регіонів має особливий колорит та унікальні традиції. Побувавши у Грузії хоча б раз, ви назавжди закохаєтеся у цю дивовижну і самобутню країну.