Заступник начальника ГУР МО Вадим Скібіцький наголосив, що Росія не може проводити стратегічні операції на двох напрямках. Він зауважив, що Москва визначила для своїх військ стратегічні напрямки до початку повномасштабної війни.

До теми Чи є у росіян ресурс піти на Харків і Київ: Данілов звернув увагу на цікавий факт

Що каже розвідка

Як пояснив розвідник, стратегічна операція – це операція, яка проводиться на окремому стратегічному напрямку. За його словами, в окупантів щодо України були мінімум два стратегічні напрямки. А саме південно-західний стратегічний напрямок (смуга відповідальності південного військового округа) та західний стратегічний напрямок (за нього відповідає західний військовий округ).

Харків, Суми, Чернігів, Київщина – це західний стратегічний напрямок. Міста, де зараз йдуть активні бойові дії – це південно-західний стратегічний напрямок. На сьогоднішній день Росія продовжує стратегічну операцію тільки на одному напрямку. В неї немає ні військ, ні сил, ні засобів, щоб проводити потужну наступальну операцію на західному стратегічному напрямку,
– наголосив Скібіцький.

Він зауважив, що Росія не має стратегічного резерву. За його словами, росіяни все, що створювали, відразу заводили на територію України. Як приклад генерал-майор навів 18-ту і 25-ту армії та 3-й армійський корпус російської окупаційної армії, які всі зараз воюють.

У НАТО висловилися щодо наступу Росії

  • Нещодавно високопосадовець НАТО під час виступу перед журналістами у Брюсселі назвав малоймовірним великий наступ Росії навесні. Він дав зрозуміти, що держава-терорист не здатна до масштабного нападу, і не готується до нього.
  • Згідно із його прогнозом, окупанти фокусуватимуться на символічних невеликих операціях, як це було з Авдіївкою. Він додав, що у НАТО не очікують стратегічного наступу з боку Росії.