Президент Польщі Анджей Дуда зустрівся з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом та обговорив питання збройного забезпечення України. Зокрема, йшлося про танкову бригаду для нашої держави.

Цікаво Німеччина хоче надати Україні Leopard 1: основні характеристики цих танків

НАТО планує надати щонайменше бригаду танків

Дуда підкреслив, що в рамках союзницької діяльності до України зараз постачають танки Challenger з Великої Британії, Leopard 2 з Канади, Польщі та Німеччини.

Хочемо хоча б танкову бригаду для України зібрати. Ми сподіваємося, що, можливо, нам вдасться сформувати кілька бригад,
– сказав Дуда.

Він також розповів, що нещодавно відвідав 10-ту бронетанкову бригаду у Свєнтошуві, де українські танкісти навчаються керувати танками Leopard. Навчання проводять польські, норвезькі та канадські інструктори.

Батальйон танків уже сформували

Польський міністр оборони Маріуш Блащак повідомив, що Польща, Норвегія, Канада, Іспанія та Фінляндія разом змогли укомплектувати батальйон танків Leopard 2A4.

"Хочу сказати, що ми укомплектували батальйон танків Leopard 2A4. Крім 14 танків, переданих Польщею, Норвегія передасть 8, Канада – чотири, Іспанія – 4−6. Фінляндія також братиме участь у проєкті як донор танків", – заявив посадовець.

Варто зазначити, якщо танковий батальйон входить до складу танкового полку чи бригади, то в кожному взводі по 3 танки. Разом — 31 машина. А якщо входять до складу механізованих полків чи бригад, то в кожному взводі по 4 танки. Разом — 40 машин.

Що треба знати про надання танків Україні

  • Польща вже надала ЗСУ 250 радянських танків Т-72. Крім цього, країна планує поставити чергові додаткові модернізовані 60 танків та ще 14 Leopard. США та Чехія дадуть додаткові танки до вже отриманих від Польщі Т-72.
  • Крім цього, що уряд Німеччини погодився надати Україні танки Leopard 1, проте за умови, якщо Київ погодиться їх купити. Спершу танки відремонтують. Загалом ціна угоди становитиме приблизно 100 мільйонів євро. За даними ЗМІ, Україна може отримати кілька десятків таких танків.
  • Окрім 8 країн, які погодились надати Україні Leopard 2, їх на озброєнні має і Фінляндія. Поки що країна ще вирішує, чи долучитися до цієї ініціативи, оскільки має з Росією спільний кордон.
  • Додамо, що Нідерланди і Данія заявили, що не постачатимуть Україні танки Leopard 2. Натомість країни зроблять фінансовий внесок у ремонт 100 танків Leopard 1, що перебувають на промислових складах Німеччини. Ні Нідерланди, ні Данія не мають жодного з цих старих танків.

Основні переваги танків Leopard / Інфографіка 24 Каналу