Зміни до інструкції про ведення касових операцій банками внесли у жовтні. У постанові мовиться про заборону прийому готівки іноземної валюти держави-окупанта

Читайте також Гривня знеціниться: J.P. Morgan спрогнозував курс долара до кінця року

Вона буде чинною, поки діятиме закон про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України. Зауважимо, що контролюватиме виконання цього рішення Олексій Шабан, заступник голови НБУ.

Російські рублі на депозитах в Україні: що відомо

За інформацією видання "Мінфін", станом на початок осені 2021 року на рахунках в рублях, які відкриті в українських банках, фізичні особи тримали еквівалент 321 мільйона гривень. З них на рахунках — лише 3 мільйони гривень. Найбільше валюти держави-агресорки було на рахунках у 2013 році. Тоді у грудні сума залишків досягала 889 мільйонів гривень, з яких 733 – на депозитах.

Проблемні часи для рубля

  • У квітні 2021 року російський рубль обвалився до 5-місячного мінімуму. Він подешевшав на 5% – до майже 77 рублів за долар США.
  • На це вплинули, зокрема, стягнення військ Росії до кордону України та загроза нових санкцій США.
  • Відтоді ситуація покращилася, але не надто сильно: у жовтні за 1 американський долар можна придбати 70 російських рублів.