Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на коментар Олександра Півненка агентству "Інтерфакс-Україна".
Дивіться також Загинути за Україну мало: Залужний зробив заяву про війну
Що відомо про нові корпуси в НГУ та навіщо їх створили
Новину повідомив командувач Нацгвардії Олександр Півненко.
Національна гвардія створила два корпуси. Це частина загальної реформи, у рамках якої Збройні Сили України переходять від тимчасових органів управління військами – оперативно-тактичних угруповань і тактичних груп – до корпусної системи,
– пояснив він.
Якщо командир корпусу є безпосереднім керівником для своїх підрозділів, знає командирів бригад, а вони його, знає та розуміє стан справ і специфіку своїх підрозділів, наявних сил і засобів, то завдання виконуються ефективніше.
"Тобто, аби командир корпусу за рахунок своїх підрозділів, що є у нього в підпорядкуванні, діяв на передовій "єдиним фронтом". Нероздільним. Це часто було однією із проблем та основних викликів у питанні налагодження взаємодії. Бо коли одна бригада в одному місці, друга – в іншому, дуже важко здійснювати управління", – зазначив Півненко.
А тому в НГУ створили два корпуси, які очолили командир 12 бригади спеціального призначення "Азов" полковник Денис Прокопенко ("Редіс") і командир 13 бригади оперативного призначення НГУ "Хартія" полковник Ігор Оболєнський ("Корнет"). Це досвідчені командири, які мають авторитет і в НГУ, і в Збройних Силах загалом.
Передбачається, що корпусна система дозволить значно покращити комунікацію між військовими та зробити армію більш ефективною. Оборонні та наступальні дії будуть краще координуватися, а інформацію про планування операцій знатиме тільки обмежене коло осіб – щоб запобігти витоку.
"Реформа враховує досвід війни з РФ, зокрема необхідність швидкого маневрування, стійкості до ударів противника та здатності утримувати великі території, проводити контрударні дії. Корпусна структура має підвищити гнучкість і стійкість військ та підрозділів НГУ зокрема, які залучені до виконання завдань на фронті", – йдеться у матеріалі.
Армійські корпуси будуть мати власні штаби, розвідувальні, артилерійські та логістичні підрозділи. Таким чином, вони стануть більш самостійними у виконанні бойових завдань. Корпусна структура розподілить навантаження між командуваннями різних рівнів.
"Корпуси передбачають об'єднання кількох бригад НГУ та допоміжних підрозділів під єдиним командуванням. Це дозволяє ефективніше координувати дії на великих ділянках фронту, оптимізувати логістику та управління ресурсами", – додав Півненко.
В "Азові" відреагували на зміни
До складу 1 корпусу "Азов" увійшли:
- 1 президентська бригада оперативного призначення "Буревій";
- 12 бригада спеціального призначення "Азов";
- 14 бригада оперативного призначення "Червона Калина";
- 15 бригада оперативного призначення "Кара-Даг";
- новостворена 20 бригада оперативного призначення "Любарт".
"Досвід "Азову" стане міцним фундаментом для нового корпусу, котрий об'єднає п'ять бригад Національної гвардії України, які відтепер стають єдиним цілим заради вільної соборної та сильної України. Корпусу, який послідовно і професійно виконує поставлені завдання навіть на найскладніших ділянках фронту. Корпусу, бійці якого стануть надійним щитом для українського народу та безжальним мечем для його ворогів", – сказано у відео.
Раніше Володимир Зеленський коментував перехід ЗСУ на корпусну систему.