Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Національна опера України отримала на ювілей незвичайні подарунки

   862 Читать новость на русском

   У Києві відбулася презентацію монет, поштових марок та першого тому енциклопедії "Національна опера України", випущених до 150-річчя Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г. Шевченка.

   До ювілею театру Національний банк України випустив дві пам’ятні монети – зі срібла номіналом 20 гривень та нейзильберу номіналом 5 гривень. На обох монетах на аверсі розміщені: вгорі – малий Державний Герб України, під яким напис Україна, в центрі на дзеркальному фоні – будівля театру; внизу напис – номінал монети. Рік карбування монети 2017 – на гурті. На реверсі монет зображена стилізована композиція: глядацька зала (елемент обробки на монеті 20 грн – локальна позолота, вміст золота – не менше ніж 0,003 г), над якою – алегорична композиція: геральдичні грифони тримають в лапах ліру як символ музичного мистецтва і напис: Національний академічний театр (вгорі півколом), опери і балету України їм. Т. Г. Шевченко (під грифонами), 150 років (внизу). Монети випущені тиражем: 5 грн – 40 тисяч штук, 20 грн – 2 тисяч штук.

   Автором ескізів до цих монети виступила київська художниця Наталія Фандікова, а роботу із втілення її творчого задуму виконали скульптори Монетного двору Анатолій та Володимир Дем’яненко.

   Слава про оперне та балетне мистецтво України давно сягнула за межі країни, – зауважила заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу НБУ Вікторія Сузанська. – Щоб віддати данину шани Національній опері України, НБУ ввів у обіг дві пам’ятні монети. Сподіваємося, вони знайдуть шлях до сердець всіх поціновувачів українського оперного та балетного мистецтва.

   Також відбулося спецпогашення поштових марок та конвертів, випущених до ювілею театру ПАТ "Укрпошта". На марці зображено нотний стан і пюпітр, на конверті – будівля Національної опери. Дизайн Наталії Божої. Тираж конвертів – 577 419. Випуск маркованих конвертів та марок – є доброю традицією провідних театрів. Так, Ла-Скала, Сіднейська опера, Royal Opera вже мають свої марки.

   Перший том енциклопедії "Національна опера України" (А-К) презентував Генеральний директор театру Петро Чуприна, який зазначив:

   Випуск енциклопедії, яка присвячена всім, хто формував, хто мав відношенні до нашого театру, починаючи з його заснування, це виключно важлива подія для усієї країни. В енциклопедії, тираж якої буде надруковано впродовж місяця, розміщена інформація про корифеїв, і про всіх, хто працює зараз, а це – понад чотирьох тисяч статей. Таких енциклопедій у світі буквально декілька – навіть найвідоміші театри таких видань не мають. Проведена грандіозна наукова та дослідницька робота, до якої біло залучено багато музикознавців. І випуск цього виданні – це гідне завершення напруженої роботи, присвяченої саме ювілею нашого театру.

   Читайте також: Прем'єра "За двома зайцями": новий погляд на класику

   powered by lun.ua
   Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
   Коментарі
   Більше новин

   Читай новини навіть без інтернету

   Завантажити

   Читай новини навіть без інтернету

   Залиште відгук