16 березня – опера "Ріголетто" (Верді)

Партію Джильди, доньки Ріголетто, виконає неперевершена Ольга Микитенко (заслужена артистка України та лауреат престижної світової оперної нагороди Гран-прі конкурсу ім. Марії Каллас). Прем’єра "Ріголетто" на київській сцені відбулася 1975 року, у постановці режисера Ірини Молостової. Саме в цій постановці опера йде і до нині. Головні партії також виконують: Геннадій Ващенко (Ріголетто), Ігор Борко (Герцог Мантуанський), Анжеліна Швачка (Маддалена), В’ячеслав Базир (Граф Монтероне), Михайло Кірішев (Марулло) та інші.

18 березня – опера "Борис Годунов" (Мусоргський)

У постановці, яка здобула визнання глядачів, цього разу у партії літописця Пимена дебютує Олександр Мілєв (бас) – лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, соліст Національної опери України з 2011 року. Головні партії виконують: Тарас Штонда (Борис Годунов), Тамара Калінкіна (Ксенія), Ірина Петрова (Феодор), Валентин Дитюк (князь Василій Шуйський) та інші. Музичний керівник та диригент – Володимир Кожухар, якому 16 березня виповнюється 75 років.

20 березня – опера "Травіата" (Верді)

Опера, написана за сюжетом роману Олександра Дюма-сина "Дама з камеліями", стала однією з улюблених постановок у глядачів столиці. І не тільки завдяки геніальній музиці Верді – майже кожного разу "Травіата" дарує зустріч із новими талановитими виконавцями. Цього разу із Ольгою Микитенко, яка виконує партію Віолетти, у ролі Жоржа Жермона на сцену Національної опери України вийде Віталій Білий (баритон) – запрошений соліст європейських театрів. Саме в цій ролі свого часу Білий дебютував на сцені Одеського театру опери та балету. Цього року в опері "Травіата" він співатиме у Staatsoper (Гамбург) та в Semperoper (Дрезден).

31 березня – прем’єра опери "Набукко" (Верді)

Режисер-постановник опери – Анатолій Солов’яненко, який "відродив" її через 5 років на сцені Національної опери України. У прем'єрній виставі вже погоджено участь Людмили Монастирської, яка виконає партію Абігайль. З цією партією Людмила вже протягом декількох сезонів виступає на кращих оперних сценах світу. Окрім сольних партій особливе місце в опері відводиться хору. Адже не дарма критики називають "Набукко" – драмою для хору. І над цим працює головний хормейстер театру Богдан Пліш. За традицією, особлива увага сценографії, декораціям та костюмам, розробкою яких займається головний художник-постановник Марія Левитська.

Читайте також: Анатолій Солов'яненко: У Національній опері я завжди стоятиму на варті прекрасного!