Водночас Нацрада з питань телебачення і радіомовлення поки що не може самотужки протидіяти дезінформації. Про це в інтерв'ю програмі "Перехресний допит" розповів міністр культури України Олександр Ткаченко.

До теми В Україні запрацював Центр інформаційної безпеки

"У Нацради зовсім інші функції – це регулятор, він не протидіє фейкам, це конституційний орган. Саме тому важливий новий закон про медіа", – зазначив міністр культури.

Він додав, що відповідний закон виходитиме на заміну законів 1990-х років. За словами Ткаченка, у новому законі про медіа будуть прописані чіткі механізми, зокрема щодо російської агресії та:

  • у який спосіб можуть накладати штрафи;
  • коли можуть через суд позбавляти ліцензії;
  • у який спосіб можуть розв'язувати питання із зареєстрованими ЗМІ.

Олександр Ткаченко зазначив, що дієвих механізмів Нацради для боротьби, з такими, як медведчуківські канали – не було.

Яка ситуація з телеканалом "НАШ"

Міністр культури України нагадав, що рішення Рад нацбезпеки щодо блокування телеканалів, що пов'язані з Віктором Медведчуком, базувалось на джерелах фінансування.

За його словами, це вже громадськість додавала власне про контент тих, хто працював за кремлівськими "темниками", а офіційне трактування було зовсім інакшим.

Нацрада ставила питання і було з'ясування деяких проявів порушень закону з каналом "НАШ", але у Нацради існує лише така процедура, яка існує – вона може робити перевірки та подавати до суду,
– роз'яснив Олександр Ткаченко.

Він запевнив, якби існував відповідний закон про медіа – питання розв'язали б в короткі терміни і прозорою процедурою.

Повне інтерв'ю з Олександром Ткаченком: дивіться відео 24 каналу

Що відомо про телеканал "НАШ"

  • Засновником телеканалу "НАШ" є колишній нардеп Євгеній Мураєв, який відзначався своєю проросійською позицією.
  • 9 січня 2020 року канал оштрафували на 105 тисяч 625 гривень через трансляцію інтерв'ю колишнього прем'єра України Миколи Азарова. У ньому Азаров зробив низку антиукраїнських заяв.