Про це повідомляє прес-служба Національної ради.

Читайте також: У Раді збирають підписи за введення санкцій проти телеканалів 112 та NewsOne

Зазначається, що перевірку призначили на підставі моніторингів ефіру каналу, проведених у вересні – жовтні 2018 року, через звернення народного депутата Тетяни Ричкової, та понад 30 громадян і низки громадських організацій.

У своїх листах громадяни і представники громадянського суспільства нарікають на порушення правил розповсюдження інформації, журналістських стандартів, використання мови ненависті й ворожнечі, а також поширення в ефірі телеканалу "112 Україна" інформації, яка, на думку заявників, є кліше російської пропаганди, підриває основи державності, провокує на протести, маніпулює думкою людей, – йдеться у повідомленні.

Після перевірки Національна рада розгляне всі матеріали й ухвалить відповідне рішення.

Нагадаємо, наприкінці вересня на сайті Верховної Ради з'явилася петиція з проханням припинити роботу проросійських телеканалів "112 Україна" і NewsOne. Автор петиції запевняє, що в ефірах цих телеканалів лунають антиукраїнські меседжі Кремля, а ведучі маніпулюють фактами.

Зазначимо, що 100% прав на телеканал NewsOne володіє український нардеп Євген Мураєв, відомий своїми проросійськими поглядами. Наприкінці серпня Мураєв на 3 роки передав управління телеканалом заступнику голови адміністрації екс-президента Януковича Андрію Портнову.