Такий опис з'явився там на тлі масових протестів у країні. У червні Сальвадор став першою країною, яка легалізувала біткойни як платіжний засіб. Втім, громадянам це не сподобалося.

Цікаво Обвал біткойна: чи справді у цьому винен Сальвадор

Чим обурені громадяни Сальвадора

Вони закидають главі держави послаблення незалежності судів та надмірному зосередженні влади у його руках. Протестувальники приносять на акції плакати з гаслами "Ні біткойну", "Поважайте конституцію", а також "диктатор Букеле". Вони стурбовані тим, що криптовалюта принесе країні нестабільність та інфляцію.

Раніше Букеле анонсував, що планує роздати дорослим громадянам країни по 30 доларів у біткоїнах. Він вважає, що у такий спосіб вдасться залучити інвестиції та підтримати економіку країни. Та навіть такі обіцянки не змогли переконати мешканців Сальвадора у тому, що наміри політика – хороші.

Протести у Сальвадорі через біткойн
Протести у Сальвадорі через біткойн / Фото AFP

Протести у Сальвадорі через біткойн
У Сальвадорі протестують проти ініціативи президента Букеле / Фото AP

Попри протести, у Букеле – величезна підтримка громадян

Сам президент заявив, що мітингувальники хочуть "боротися з диктатурою, якої не існує". На тлі протестів він з іронією написав в описі до свого акаунта у твітері, що є "найкрутішим диктатором у світі". Цікаво, що результати свіжих опитувань свідчать про те, що 85,7% громадян Сальвадора підтримують політика та його дії.


Букеле "хизується" тим, що він "диктатор" / Скриншот

Що відомо про Букеле

Джерело: "Вікіпедія"

  • 40-річний політик. Став президентом Сальвадору у червні 2019 року. До цього обіймав, зокрема, посади мера Сан-Сальвадора та муніципалітету Нуево-Кускатлан.
  • Рідні Букеле мають палестинське коріння, його батько був християнином, але прийняв іслам, бізнесменом та збудував кілька мечетей у Сан-Сальвадорі.
  • Чинний глава держави здобував освіту юриста, втім призупинив свою вищу освіту, аби приділити більше часу сімейному бізнесу. У віці 18 років Букеле очолив компанію.
  • Є власником компанії Yamaha Motors El Salvador. Вона продає товари Yamaha у Сальвадорі. Також є директором і президентом компанії Obermet S.A. DE C.V.