Грузини із задоволенням ходять один до одного в гості, і навіть незнайомців вітають у своїй оселі як найкращих друзів. Найвищий прояв безмежної гостинності – це супра – особливе грузинське застілля.

Культурний феномен із багатовіковими традиціями

Унікальні страви грузинської кухні, тепле спілкування, глибокі тости та море веселощів. Супра відіграє важливу роль у житті кожного грузина. Приводом для застілля можуть стати важливі сімейні події, державні, релігійні свята, завершення збору врожаю або ж просто зустріч друзів. Супра – це не просто трапеза, це справжній культурний феномен із особливими традиціями та етикетом, які передаються із покоління у покоління. Влада Грузії навіть надала супрі статус національної пам'ятки нематеріальної культурної спадщини.

Супрою керує тамада, якого обирає господар дому або гості. На цю роль призначають людину з відмінним почуттям гумору, широким світоглядом та пізнанням у філософії. Саме тамада оголошує найважливіші тости грузинського застілля – "За Господа", "За рідну землю", "За батьків", "За здоров'я дітей", "За любов" та інші. Тости уміло переплітаються з анекдотами і веселими історіями. Іноді тамада підіймає серйозні теми, змушуючи гостей замислитися над важливими речами.

На завершення тамада може промовити: "Алаверди". Це заклик іншому гостю доповнити попередній тост або промовити свій. Тільки після закінчення виступу усі можуть скуштувати плоди грузинської працелюбності – відбірні коньяки і вина. Супра може тривати годинами, але побачити захмелілого грузина – це рідкість.

Супра – унікальне явище з незабутньою енергетикою

Благородні напої лише доповнюють особливу атмосферу. Найголовніше ж у супрі –спілкування. Застілля спонукає до відвертих душевних розмов і зміцнює стосунки. Саме під час супри грузини обговорюють багато питань: від політики та історії до сімейних проблем і планів на майбутнє.

Жінки залишаються за столом впродовж перших годин. Коли ж починаються гарячі чоловічі суперечки, – перебираються на кухню, аби побалакати на близькі їм теми.

Супра – справді унікальне явище. Потрапивши на грузинське застілля, ви вже ніколи не забудете його неймовірну енергетику.