Кого шукають роботодавці

На порталі work.ua п'ятірка сфер діяльності з найбільш затребуваними вакансіями в Україні виглядає наступним чином (в порядку зменшення): закупівлі та продаж, сфера обслуговування, робочі спеціальності та виробництво, роздрібна торгівля, і ІТ, компютери та інтернет.

На порталі robota.ua найбільше пропозицій із працевлаштування для: продавців-консультантів, торгових/регіональних представників, водіїв, поварів та для робітничих спеціальностей на виробництві.

Для порівняння: Вакансії і зарплати у січні 2016-го

Які спеціалісти шукають роботу

Натомість найбільше резюме в базі work.ua — понад 240 тисяч — розмістили спеціалісти з адміністрування та керівництво середньої ланки. Секретарі і діловоди наступають їм на пяти — понад 230 тисяч резюме. І понад 210 тисяч фахівців з продажу та закупівель також шукають роботу.

Цікаво, що заробітна плата, яку хотіли б отримувати пошукачі у сфері адміністрації та керівництва середньої ланки, більша, ніж її пропонують у цих сферах працедавці (9 900 грн проти 8 500). Натомість у сфері роздрібної торгівлі готові платити більше, ніж в середньому просять у резюме (5490 проти 5100 грн).

За яку роботу пропонують найбільшу зарплату

За даними work.ua найбільше готові платити працедавці топ-менеджерам (понад 13 тисяч гривень) та експертам з нерухомості (понад 12 тисяч). Айтішники з 10 тисячами тут на третьому місці.

Натомість за даними порталу robota.ua (аналітика за 3 квартал 2016 року) свідчить, що найбільше роботодавці готові платити веб-розробникам — понад 23 тисячі гривень. 10 500 — будівельникам робочих спеціальностей, та трохи більше 9 900 грн — водіям.

Середньомісячна зарплата у 2016-му

В Укрстаті тим часом оприлюднили свіжу інформацію про розміри заробітної плати в Україні за період січень-грудень 2016.

Упродовж всього року у рейтингу найоплачуваніших лідирує авіатранспорт — більше 20 тисяч гривень середньомісячна платня. Непогано заробляють також фінансисти та страховики — понад 10 тисяч на місяць.

А от найменш оплачувані види діяльності, як це не сумно — у поштарів та працівників сфери охорони здоров'я — трохи більше 3 тисяч гривень.

Статистика зарплат у інфографіках 1-3 розрахована на основі даних з 84 146 вакансій і 1 856 914 резюме сайту work.ua.

Читайте також: З копійки на копійку: на скільки збільшили виплати по безробіттю