Глава НАЗК Наталія Корчак зазначила у своєму пості на Facebook, що наразі відкриті кримінальні провадження щодо дій, вчинених низкою політичних партій. Серед них, зокрема, і КПУ, пише Наталія Лебідь у статті для сайту "24".

Читайте також: Симоненко попався на грошових махіанціях

Кримінальні справи розпочато за ч. 1 ст. 159-1 Кримінального кодексу України, тобто за фактами порушення порядку фінансування політичної партії або передвиборчої агітації, пояснила Корчак.

Лідер КПУ Петро Симоненко прокоментував закиди НАЗК.

"Раніше члени партії, відповідно до статуту КПУ, офіційно зареєстрованого Мін'юстом, здавали внески секретарю партосередку, який, у свою чергу, звітував перед райкомом. Далі перший секретар райкому партії, зібравши внески з усіх первинних організацій, здавав їх в обкоми партії. Після цього обком партії через банк перераховував гроші безпосередньо на рахунок партії. Таким чином, ми виключали можливість приватних банків наживатися на комісійних, адже це ті гроші, які люди добровільно здавали, щоб підтримувати партію (...).

Тепер же кожен партієць повинен особисто йти на пошту і через поштові перекази перераховувати гроші на банківський рахунок партії. Ось уявіть собі: на кожному переказі ці кровопивці отримуватимуть з добровільних пожертвувань громадян відсотки "за послуги". А в умовах олігархічного розгулу злодійського режиму, встановленого в Україні в результаті збройного перевороту в лютому 2014 року, для студента і пенсіонера, для кожного працівника – кожна копійка на вагу золота", – зазначив Симоненко.

Що стосується претензій iз боку НАЗК, то йдеться про декілька тисяч гривень внесків і пожертвувань, які надійшли на рахунок КПУ за старою схемою, а не про мільйонні зловживання, як у провладних партій, які, до того ж, фінансуються за рахунок бюджету,
– додає Симоненко.

Детальніше читайте у публікації: Червоне на чорному: як комуніст Симоненко у нафтовий бізнес "влазить"