Про це розповів командувач національного флоту віцеадмірал Олексій Неїжпапа.

До речі Вода пішла, – Молчанов сказав, що відбувається з окупованим Північнокримським каналом

"Самі обставини диктували нові вимоги й змусили дивитися нас не лише на річкові артерії на Півдні, а й на Півночі нашої країни. Відтак, за ініціативи та підтримки командування Сухопутних військ, нами спільно було сформовано дивізіон річкових катерів на півночі Дніпра – головної логістичної артерії України, втратити яку ми не можемо собі дозволити", − розповів Неїжпапа.

Не мали такого досвіду

Віцеадмірал зазначив, що формувати річковий дивізіон почали у березні. Відтоді переобладнали корабельний склад. Іншим викликом стало укомплектування дивізіону особовим складом та військовий вишкіл для нього. Раніше Військово-морські Сили Збройних Сил України не мали такого досвіду з підготовки персоналу.

Попри всі проблеми, спромоглися і сформували цей дивізіон. Усе завдяки підтримці колег із Сухопутних військ, Генерального штабу,
– розповів Неїжпапа.

Річкова спільнота вчить моряків

Моряки, які були у Києві, долучилися до цієї роботи. Допомогли й іноземні партнери. Також не обійшлось без цивільних моряків річкового флоту.

"На війні всі шляхи годяться для перемоги, тому ми використовуємо все, що має держава, аби виконати задачу. І що приємно, річкова спільнота гарно це сприймає. Ба більше, багато хто з них з перших днів одразу, як дізналися, що формуються такі підрозділи, самі прийшли до нас із бажанням служити", – сказав Неїжпапа.

Він наголосив, що це фахівці, які знають акваторію, місцевість, особливості застосування кораблів. Зараз спеціалісти вчать молодих моряків, які не мають річкового досвіду.

Зауважте Чорноморський флот збільшує кількість підводних човнів, – Одеська ОВА

Плани щодо флоту

За словами Неїжпапи, сильний річковий флот на Півночі має бути через сусідство з Білоруссю, яка має річковий дивізіон у Пінську та базу в Лоєві. Мовиться про 19 суден військово-річкового флоту.

Україна нарощуватиме спроможності по всьому Дніпру, збільшуватиме кількість катерів. Неїжпапа сподівається, що незабаром ріка матиме флотилію річкових катерів та дивізіони у різних містах.

"Навчання і набуття спроможностей цих дивізіонів у найкоротший термін – одна з наших першочергових задач на річках. Нині ворог перебуває на півдні Дніпра, і ми повинні мати відповідні сили та засоби, які зможуть протистояти противнику на нашій головній водній артерії, – говорить про майбутнє віцеадмірал.

Зверніть увагу – росіянам не щастить на Зміїному: дивіться відео