Про це 24 каналу розповів керівник телеграм-каналу "Беларускі Гаюн" Антон Мотолько. Він також пояснює, що росію абсолютно влаштовує та ситуація, що є зараз: країна окупована, вільних медіа, що працюють у білорусі теж нема.

Читайте також У найближчі дні білорусь може атакувати Україну ракетами, обговорюють цілі, – "Беларускі Гаюн"

росії вигідні репресивні дії, на кшталт, мільйони ув'язнених за політичними мотивами – а це у білорусі нормальна практика сьогоднення, каже білоруський громадський діяч.

"По суті, більшість молоді, яка була активною у 2020 році, зараз або у еміграції, або у в’язниці, або ж очікує на судилище. І тут варто згадати, що однією із найважливіших вимог із кремля до лукашенка, була вимога про якомога скоріше припинення вуличних протестів", – додає Антон Мотолько.

Тому, я не думаю, що у глобальній стратегії росії вигідна білорусь, де є протести або починаються внутрішньополітичні зміни,
– переконаний він.

Як тільки з'явились перші результати соціологічних досліджень у березні 2022 року, ми отримали дані, що:

  • 87% білорусів проти участі білоруської армії у війні проти України;
  • навіть серед прихильників лукашенка понад 70% проти.

Доволі значним фактором впливу на свідомість білорусів стали б труни із тими, кого вб'ють ЗСУ, якщо вони наважаться порушити український кордон. А також, одним із ключових факторів буде нестабільність всередині країни, каже Мотолько.

Дивіться ексклюзивне відео стріму із засновником Teleram-каналу "Белорускі Гаюн" Антоном Мотольком

Що відомо про російську авіацію у білорусі

білорусь залишається плацдармом російських окупантів для нападу на Україну. Ворог тримає там свої підрозділи та завдає ракетних ударів по наших містах своєю авіацією.

Армія білорусі не хоче воювати проти України, адже чудово знає про шалені втрати окупантів та не хоче їх поповнювати. Разом з тим територія цієї держави передана у користування російським окупантам.